Zpravodajství

Bezohlední řidiči nerespektují objížďku. Ohrožují život obyvatel farmy

Kvůli stavbě obchvatu Holešova se asi z dvou set metrového úseku silnice u dobrotické farmy stala frekventovaná dálnice. Řidiči ignorují dlouhou oficiální objížďku a ohrožují tak všechny obyvatele farmy.

Během jednoho dne po soukromé cestě projede až tři tísíce aut. Na farmě se ale pohybují zvířata i děti, kteří jsou velkým provozem, na který nebyly zvyklí, zaskočeni a ohroženi. Pro řidiče je to ale zkratka, které se nechtějí, ani přes výzvy majitele, jen tak vzdát.
 

"Když začala platit objížďka, bylo tu tisíc aut denně. Předevčírem jsem to počítal a byly to tři tisíce,“ vypočítává majitel farmy Libor Doležel. Muž se proto rozhodl rozmístit po svém pozemku závory a vybírat peníze za jeho průjezd peníze. Za průjezd si hodlá účtovat 20 korun.
 

Chce tak dát nežádoucím průjezdům alespoň nějaký řád a minimalizovat ohrožení všudypřítomných zvířat a dětí neustálým provozem. Řidiči se na farmě chovají velmi nebezpečně.
 

Související obsah

Na otázku, zda řidiči vědí, že vjezdem na farmu jsou na soukromém pozemku, mají vesměs stejnou odpověď: "Zákaz tady není. Byli jsme na návštěvě u rodiny,“ zní od řidičů.
 

"Řidiči se tu chovají velmi agresivně. Chtějí rychle projet, ale to v podmínkách farmy nejde,“ pokračuje pan Doležel ve vyprávění.
 

Navíc pospíchající řidiči ušetří oproti vyznačené objížďce pouhé tří kilometry. Farmáři už nápor aut nevydrželi. Zkratku chtějí uzavřít závorami.V areálu je ale i několik firem, a tak chtějí průjezd s definitivní platností zpoplatnit. Závory by se před vjezdem do farmy měly objevit už příští týden.

tn.cz / kisa
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz