Zpravodajství

Mladá a bohatá zámecká paní zmizela. Neviděli jste ji?

Mladá a bohatá zámecká paní zmizela. Neviděli jste ji?

Barboře Černé bylo teprve 28 let, když zmizela a nikdo ji už neviděl. Tato mladá, hezká dívka vlastnila firmu, jejíž součástí byl i zámek v Konárovicích u Kolína. Spravovala tu totiž majetek bohatému německému podnikateli Theodoru Steinovi.

Jednoho zářijového dne před 11 lety odjela ráno ze svého zámku, její auto bylo později nalezeno odstavené v Praze a po ní se slehla zem. Až později se ukázalo, že celou firmu včetně zámku prodala nedlouho před svým zmizením jistému Jiřímu Martinovskému, českému emigrantovi do Německa. A protože byla v té době stíhána za pojistný podvod, zahájila po ní policie pátrání jak coby po uprchlé, tak i pohřešované.


„Na tom příběhu je nejzajímavější, ale i nejhorší to, že Barbořin bratr David celá léta poukazoval na to, že smlouva je podvrh, že Barboru někdo odstranil, ale nikdo ho nebral vážně,“ říká reportér pořadu Na vlastní oči Josef Klíma, který o Barbořině osudu natáčel reportáž.


„Celých 11 let trvalo, než soud udělal takovou samozřejmost, jako je expertíza Barbořina podpisu pod smlouvou. A ta prokázala, že jde opravdu o podvrh.“


Co je s Barborou dnes? A co bude s majetkem, který mezitím několikrát změnil majitele, a ti vůbec nevědí, že na začátku byl nějaký podvod? Přijdou o něj? Více uvidíte dnes večer ve 21.50 na Nově
 

sob, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz