Zpravodajství

Ve školce v Rožnově učí muž. Je to drsňák, ale děti jsou nadšené

Ve školce v Rožnově učí muž. Je to drsňák, ale děti jsou nadšené
Zdroj: Facebook official

Mateřské škola v Rožnově pod Radhoštěm se může pyšnit celorepublikovým unikátem. O děti se tam stará totiž muž. Sedmadvacetiletý Jiří Šimorda je navíc mužem mnoha tváří. Podívejte se.

V celé České republice působí na pozici učitele mateřské školy jen pár desítek mužů. Jeden z nich nyní působí také v Rožnově pod Radhoštěm.


Mladý a stále usměvavý Jiří Šimorda má mnoho zálib, při kterých se navíc často zvěčňuje a fotky pak vystavuje na svůj facebookový profil. Z něho se tak dozvídáme, že mladý učitel je například vášnivým fanouškem ostravského Baníku a zálibu našel i v hudbě.


Podívejte se na záliby mladého učitele:


A proč vybrali do školky právě Jiřího? "Na základě výběrového řízení jsme ze 44 uchazečů vybrali pana učitele Jiřího Šimordu. Kromě jiných kritérií, která v rámci výběrového řízená splnil, má zkoušky z jumpingu a pokračuje tak v našem kroužku trampolín. Hraje rovněž na několik hudebních nástrojů a ideálně tak v naší sportovní třídě skloubí sport i hudbu. Rodiče pana učitele přijali pozitivně a děti jsou z něj samozřejmě nadšeny," řekla ředitelka školky Dalimila Čechová. Nadšení dětí se dá pochopit. Podle sociální sítě totiž mladý učitel nezkazí žádnou zábavu.Jiří Šimorda vystudoval Střední pedagogickou školu v Kroměříži. "Po krátké práci v tamní školce mne zaujala nabídka na učitelský post ve sportovní třídě v Rožnově. Tak jsem se přihlásil do konkurzu, uspěl a přestěhoval se na Valašsko," prozradil usměvavý učitel s tím, že mu nevadí ani jinak výhradně ženský pracovní kolektiv. "S tím jsem samozřejmě počítal, mužů v předškolních zařízeních opravdu mnoho není. Ale s kolegyněmi vycházíme skvěle," doplnil.

Hudební talent Jiří nezapře:

 

Pro většinu typů škol je mužská přítomnost v pedagogickém sboru celkem běžná. Zatímco u středních škol tvoří v České republice učitelé přibližně 40 procent pedagogických zaměstnanců, na základních školách je to 16 procent. V mateřských školách ale bylo statisticky v roce 2009 z 22 tisíc učitelů jen 27 mužů.

kos, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz