Zpravodajství

Pozor na podvody s uhlím! Firma okradla rodinu o sedm metráků

Až vám přivezou uhlí, raději si zvažte, kolik ho opravdu je. Česká obchodní inspekce při kontrole natrefila na firmu, která své zákazníky ošidila téměř o 7 metráků hnědého uhlí.

Prodejci se podle inspekce zaměřují hlavně na důchodce. Spoléhají totiž na to, že starší lidé nepoznají, že je dodávka menší, než za jakou zaplatili. Mezi okradenými byli například senioři z Krupé u Rakovníka. Dostali jako spousta dalších lidí do schránky letáček, ve kterém firma slibuje speciální důchodcovské slevy. Uhlí bylo ale výrazně méně než na účtence.

A tito důchodci nejsou jedinými ošizenými. Stížností na praktiky prodejců výrazně přibývá, a tak s nimi dnes ráno na smluvenou dodávku čekala i obchodní inspekce. Ta řidiči nařídila, aby celé auto zvážil a ukázalo se, že firma zákazníky ošidila téměř o sedm metráků uhlí.

To řidiče ale vůbec netrápilo. "Já žádnou obhajobu nepotřebuji, já jsem tady brigádně jako řidič a jestli je tady něco špatně, tak mě je to volný," vysvětlil. Zodpovědnost v tomto případě nese firma, která řidiči uhlí připravila. Ta ale na telefonáty nereaguje. Inspekce bude kontaktovat živnostenský úřad, který posoudí, jestli firmě neodebere živnostenský list.

Související obsah


Česká obchodní inspekce se v poslední době víc a víc zaměřuje na porušení práv spotřebitele a do budoucna bude ještě zintenzivňovat svoji razanci při těchto zákrocích.

anš, tn.cz / TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz