Superbouře Sandy zabila ve Spojených státech nejméně 113 lidí. S odvoláním na záchranáře to oznámil v neděli deník Los Angeles Times.
Nejvíc obětí hlásí úřady z New Yorku. Tam řádění Sandy podle poslední bilance nepřežilo 48 lidí. Záchranáři se obávají, že ale tragický účet není ani zdaleka konečný, protože v nejlidnatějším americkém městě jsou ještě stále hromady nerozebraných trosek, pod nimiž mohou být těla obětí superbouře. Ta by podle listu mohla být také v několika newyorských silničních tunelech, které jsou ještě stále pod vodou.
V New Jersey při bouři podle nejnovějších údajů zahynulo 24 lidí. Bilance však není podle úřadů ze stejných důvodů jako v New Yorku úplná.
Úřad pensylvánského guvernéra hlásí 14 obětí. Většina z nich zahynula při pádech stromů a na otravu kysličníkem uhelnatým, dva lidé zemřeli při požárech.
V Conecticutu hasiči oznámili, že tři ze čtyř obětí v jejich státě zahynuly, když na nákladním auto, ve kterém cestovaly, spadl strom.
Záchranáři v Marylandu uvedli, že superbouře tam zabila jedenáct lidí.
Ztráty na lidských životech, které souvisejí s řáděním Sandy, hlásí úřady z devíti amerických států. Jako příčinu smrti uvádějí mimo jiné také podchlazení.
Počty obětí superbouře Sandy v jednotlivých amerických státech:
New York – 48
New Jersey – 24
Pensylvánie – 14
Maryland – 11
Západní Virginie – 7
Connecticut – 4
Severní Karolína – 2
Virginie – 2
New Hampshire - 1
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz