Zpravodajství

Policisté našli dalších deset chlapců, které znásilňovali skautští vedoucí

Kauza skautských vedoucích, kteří znásilňovali své svěřence, nekončí. Podle vyšetřovatelů mohla dvojice znásilnit daleko více nezletilých chlapců než se původně předpokládalo.

Policisté zjistili identitu dalších přibližně deseti zneužitých chlapců. Uzavření kauzy se kvůli tomu o několik týdnů protáhne.

Oba muži chlapce zneužívali přímo ve skautské klubovně nebo za nimi jezdili autem. Oběti si hledali přes internet, znásilňování trvala i několik hodin. Veškeré nechutnosti, které dětem prováděli, si natáčeli na video nebo fotili. Vyšetřovatelé materiály objevili v jejich počítačích, desítky znásilněných dětí se dodnes nepodařilo identifikovat.

"Dokonce měli nějakou svoji hierarchii, neboli rozpis, který den ho zneužíval bratr Piškot, který den bratr Meluzín a který dny byli všichni tři dohromady," svěřila se matka zneužívaného chlapce.

Na případ se přišlo loni v březnu. Jeden z chlapců se psychicky zhroutil. Přímo ve skautské klubovně, ho znásilňovali téměř rok. Kluk to snášel tak dlouho, protože ho vedoucí vydírali. Našli si ho na sociální síti, kde se vydávali za dívku a tahali z něj nahé fotky a videa. A pak začalo vydírání. Buď jim bude po vůli nebo fotky a videa pošlou všem jeho kamarádům.


Související obsah

Stejným způsobem hledali i své další oběti. Prokázáno mají přes 50 znásilněných chlapců po celé republice. Dalších až 150 dětí se dodnes nepodařilo vypátrat nebo tají, že se jim něco takového stalo. "Těch poškozených osob bylo daleko, mnohem, více. Soud, který bude probíhat v takovémto rozsahu zde ještě uskutečněn nebyl," řekl dozorující státní zástupce František Stibor.

Vyšetřování se patrně protáhne do konce února. Oba vedoucí čeká obvinění z těchto sedmi trestných činů. Můžou dostat až 12 let vězení
 

tn.cz / TV Nova / anš
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz