Zpravodajství

ZMATEK V DOPRAVĚ: Povodně komplikují přesuny ve městech i mimo ně!

ZMATEK V DOPRAVĚ: Povodně komplikují přesuny ve městech i mimo ně!
2013-12-15_ulice_exkluzivne_1776_lenka |

Povodně výrazně komplikují dopravu v České republice. Kvůli velké vodě jsou uzavřeny desítky silnic. Kritická situace je i v Praze, kde je uzavřeno prakticky celé metro, náhradní spoje jsou přeplněné a nabírají zpoždění, protože ulice jsou ucpané.

Hromadná doprava v Praze
 

Hromadná doprava v Praze začíná v úterý ráno kolabovat, povodňové spoje jsou přetížené a nabírají zpoždění. "Prosíme o trpělivost a o větší časovou rezervu na vaše cesty. Hlavně objízdné trasy se nám plní auty. Autobusy v Praze i na příjezdech do Prahy nabírají zpoždění. Nejhorší je momentálně asi situace v Modřanech a na Horoměřické. Zkuste v maximální míře využívat vlaky. Ty až na pár výjimek jezdí a dopoledne budou stejně jako včera posíleny," uvedl pražský dopravní podnik.
 

Metro je uzavřeno na lince A mezi stanicemi Náměstí Míru až Dejvická, na lince B z Radlické na Hloubětín, na lince C pak metro nejezdí z Muzea až na Kobylisy.
 

"Je zavedena náhradní tramvajová doprava Linka XA: Podbaba - Vítězné nám. - Hradčanská - Malostranská - Nám Republiky - Hlavní nádr. - Olšanské nám. - Olšanská (T) - Flora (Z) - Želivského; Linka XB:. Radlická - Anděl - Karlovo nám. - Václav. nám. - Florenc - Palmovka - Vysočanská - Kolbenova - Hloubětín - Lehovec; náhradní autobusová doprava XC:. Pražského Povstání - Vyšehrad - I. P. Pavlova - Muzeum - Florenc - Vltavská - Jankovcova - Kobylisy," upřesňuje pražský dopravní podnik na svém webu.
 

Zdroj: dpp.cz

 

Kvůli povodním byly upraveny i tramvajové linky. Linky 4, 5, 6, 8, 14, 17 a 24 jsou mimo provoz. Linka 3 posílena v úseku Nádraží Braník - Kobylisy. Linka 18 je v úseku Národní divadlo - Malostranská odkloněna přes Malou Stranu. Linka 7 je od Anděla odkloněna na Barrandov. Je zřízena l 34 v trase Ortenovo nám. - Nádraží Holešovice - Strossmayerovo náměstí - Vltavská - Dělnická - Palmovka - Nádraží Libeň - Starý Hloubětín. V trasách vyloučených linek metra zavedeny linky náhradní tramvajové dopravy XA a XB (viz informace o výluce metra).
 

V noci na pondělí byla uzavřena tramvajová trať z Palmovky na Kobylisy, což se dotklo tramvajových linek 3, 10 a nočních 53 a 55. "Je nasazena náhradní autobusová doprava X10. V úseku Kobylisy - Sídlíště Dáblice jezdí tramvajová doprava X," uvedl Pražský dopravní podnik s tím, že toto opatření je kvůli stoupající vodě v Zenklově ulici. "Linka 3 je odkloněna z Palmovky přes Ocelářskou na Lehovec, linka 10 je odkolněna z Palmovky přes zastávku Kolbenova na Starý Hloubětín," píše dál dopravní podnik.
 

Jak je povodněmi dotčená hromadná doprava v ostatních zatopených městech, se dočtete na webech jednotlivých dopravních podniků.
 

Silniční doprava
 

Povodně komplikují život i řidičům, v hlavním městě je uzavřeno šest desítek ulic. Uzavřeny jsou i nejvytíženější pražské ulice, ve směru do centra neprojedete ulicí v Holešovičkách. Doprava je odkláněna přes Kbelskou. Uzavřená jsou také nábřeží a ulice Povltavská. Neprojedete ani ulicí v Holešovičkách.
 

Zde najdete mapu uzavřených ulic v Praze:
 

Zdroj: Praha.eu

 

Povodně ale nekomplikují dopravu jen v Praze ale i na ostatních místech v republice. Lidé by tak měli pozorně sledovat dopravní informace, které jsou často dostupné na internetových stránkách jednotlivých měst a obcí.

Zdroj: dopravniinfo.cz

 

Kvůli záplavám je aktuálně v Česku neprůjezdných 138 úseků silnic. Silnice jsou většinou zaplavené. Nejvíce uzavírek je ve středních Čechách, Praze a v Ústeckém kraji. Podrobné informace o tom, které silnice jsou uzavřeny, a kudy vedou uzavírky najdete ZDE!

Situace na železnici

Problémy stále přetrvávají také na železnici. České dráhy (ČD) aktuálně hlásí omezení na 8 tratích. Především přitom jde o regionální tratě nebo tratě v bezprostřední blízkosti Vltavy a Labe.

Konkrétně jsou uzavřen úseky Kouřim – Pečky, Křižany – Rynoltice, Smidary – Nový Bydžov, Kunčice nad Labem – Pilníkov, Křinec – Městec Králové, Protivín – Ražice, Moldava v Krušných horách – Most, Praha – Jílové u Prahy, Rožďalovice – Veleliby. ČD se tam snaží zajistit náhradní autobusovou dopravu.
 

Lidé by také měli počítat ze zdržením na tratích Beroun – Praha a Ústí nad Labem – Kralupy nad Vltavou – Praha.

tn.cz / hmr

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz