Zpravodajství

Ženě EXPLODOVALA elektronická cigareta! Spálila jí půlku obýváku

Ženě EXPLODOVALA elektronická cigareta! Spálila jí půlku obýváku
Zdroj: isifa.com

Že elektronická cigareta není tak bezpečná, jak se o ní tvrdí, se přesvědčila žena, která kvůli ní málem zůstala bez střechy nad hlavou. E-cigareta jí totiž explodovala a spálila půlku obýváku!

Elizabeth Wilkowská z americké Atlanty si koupila elektronickou cigaretu, aby šetřila své zdraví a mohla přitom kouřit, kde se jí zlíbí. Místo toho ale málem přišla o domov i své zvířecí miláčky. Jak se to mohlo stát?


E-cigaretu čínské výroby s názvem eHit zapojila Wilkowská přes USB port do počítače v obývacím pokoji, aby ji před dalším použitím nabila. O chvíli později se však ozval silný výbuch, který podle Wilkowské připomínal spíš explozi bomby.
 


"Nebylo to jen nějaké malé bouchnutí, byl to pořádný ohňostroj. Začala jsem křičet... vážně mě to dost vyděsilo," svěřila se otřesená žena místní televizní stanici WSB-TV. Po explozi prý její obývák zachvátily více než metrové plameny, které pohltily sedačku a koberec.


Poté, co se Wilkowská vzpamatovala z počátečního šoku, popadla mokrý hadr, omotala si ho kolem ruky a vyrvala doutnající e-cigaretu z počítače. "Kdybych nebyla doma, přišla bych o své pejsky, kočky i celý dům," řekla.
 

Související obsah


Obchod, který elektronickou cigaretu prodával, ženě nabídl výměnu za jiný, snad bezpečnější model. Majitel obchodu Leonard Rodda však neskrývá své překvapení nad tím, že e-cigareta explodovala. "Mají malé napětí, proto se dost divím, že se něco takového stalo," podotkl.


Elektronickou cigaretu eHit vyrábí firma Shenzen Seego Technology, která sídlí v jihočínském městě Šen-čen. Na trh ji uvedla letos a tvrdí o ní, že při její výrobě používá jen ten "nejkvalitnější materiál".
 

Související obsah


Podle experta na elektronické cigarety Thomase Kiklase Wilkowská patrně zařízení špatně zapojila do zdířky v počítači. Dalším vysvětlením může být, že e-cigareta zůstala v USB portu zapojena příliš dlouho a baterie se přebila.


Není to přitom poprvé, co elektronická cigareta svému uživateli explodovala. Vážná zranění utrpěl loni v únoru jistý Tom Holloway z Floridy, když mu cigareta vybuchla u obličeje. Sedmapadesátiletý veterán vietnamské války a otec tří dětí přišel o všechny zuby a dokonce o část jazyka. Za explozi patrně mohla vadná baterie.


ČTĚTE TAKÉ:


Smrt číhá v náplních: Prodejci elektronických cigaret nedodržují zákony

tn.cz / zdg
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz