Zpravodajství

Klíčová schůzka v Egyptě: Odložena! Ale na kdy? Egypťané hrají s Kramným podivnou hru

To bylo slibů z egyptské strany, že klíčová schůzka s českými zástupci se uskuteční tento týden. Je tu pátek a NIC! Schůzka bude přeložena. Na kdy? To nikdo neví. Nejvíc to trápí Petra Kramného. Jeho egyptské dny jsou snad bez konce.

Schůzka mezi zástupci egyptské prokuratury a českými diplomaty se měla na základě předběžné domluvy uskutečnit tento týden.
 

Jenže dnes je pátek a egyptská strana nebyla schopna zaslat žádný návrh. Uskuteční se schůzka po neděli? Nebo třeba až za 14 dnů? Záleží jen a pouze na Egypťanech. Navíc podle informací Blesku na schůzce nebudou zástupci české policie, ale jen diplomaté.

Související obsah


Do Káhiry na schůzku nedostala pozvání ani sestra Petra Kramného Lenka. Egypťané ji tam nechtějí. "Sestře řekli, že můžou přijet, jen kdyby si Egypt vyžádal jejich spolupráci," citoval Blesk Petra Kramného.
 

Jisté je tak jen to, že pokud se schůzka vůbec kdy uskuteční, bude to v Káhiře v sídle nejvyšší prokuratury. Mluvčí české diplomacie přitom už v pondělí upozornila, že plánované jednání může být zrušeno či odloženo. Přitom právě káhirská prokuratura je v případu tragického úmrtí Moniky a Klárky Kramných primárním zdrojem informací.

Související obsah

Diplomaté si setkání vyžádali už minulý týden, protože vyšetřovatelé poskytli české straně k případu jen kusé a poměrně nejasné informace. Češi chtějí získat nové podrobnosti z vyšetřování a udělat si tak lepší představu o tom, co se nyní s Kramným v Egyptě děje a co ho ještě čeká.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Ochránce Džambulky Macura se pouští do Kramného: Je to tyran!

Mohla se Monika a Klárka otrávit v moři? Podívejte se, jaká nebezpečí skrývá

Úmrtí v Egyptě! Jak poznáte, že vám jde o život a o zdraví?

sta, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz