Zpravodajství

Na mezinárodním letišti uhořel pilot cessny. Nikdo si toho šest hodin nevšiml!

Proč mu nikdo nepomohl? Na to se ptají vyšetřovatelé, kteří se snaží objasnit okolnosti nehody na mezinárodním letišti. Letadlo, ve kterém byl sám pilot, mělo po přistání nehodu. Stroj se vznítil a pilot uhořel. Toho si ovšem dlouhých šest hodin nikdo nevšiml!

Letadlo v nouzi znamená na každém letišti poplach a dobře připravenou armádu hasičů a zdravotníků v pozoru. Ne tak ale v americkém Nashvillu. Na místním mezinárodním letišti totiž havaroval a posléze uhořel pilot jednomotorové cessny.
 

"Slyšel jsem, že tu noc byly hodně špatné podmínky," uvedl letecký instruktor Dale Kimbrough.
 

Jak je možné, že požár nikdo nezaznamenal, není jasné. Ohořelé trosky objevil až kolem deváté hodiny ranní pilot letadla, které se chystalo ke startu. Cessna přitom přistávala tři hodiny po půlnoci. Nashville přitom nepatří mezi malá letiště. Ročně tudy projde přes deset miliónů lidí, zhruba stejně jako na Pražském letišti Václava Havla.
 

"Podle všeho byla mlha a velmi malá viditelnost. To je přistání s takovým strojem hodně složité," řekl Kimbrough.
 


Policie incident vyšetřuje. Musi vyřešit řadu záhadných otázek. není jasné, zda kontrolní věž o Cessně věděla, ani jestli pilot dodržel letový plán, nebo proč přistával v tak neobvyklou hodinu. Klub,kde je stroj registrovaný, odmítl nehodu komentovat.

hmr / Vladimír Kouba, tn.cz / TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz