Na vaší straně

Máte problémy se zrakem? Poradíme, jak ho svépomocí zlepšit!

Máte problémy se zrakem? Poradíme, jak ho svépomocí zlepšit!

Pokud nepatříte mezi ty šťastlivce, kteří mají výborný zrak a nikdy nemuseli řešit brýle, čočky nebo operaci, právě pro vás máme rady, jak si svůj zrak zlepšit bez zásahu lékařů.

Trápí vás oční vady, jako je například krátkozrakost nebo dalekozrakost? Existuje několik způsobů, jak tyto problémy vyřešit. Než se ale svěříte do úplné péče lékařů nebo dokonce i chirurgů, zkuste rady, kterými si svépomocí můžete zrak zlepšit a odstranit některé zdravotní potíže.


Nošení brýlí nebo čoček zrak nezlepší, slouží pouze jako náhražky. Vybranými cviky a dodržováním  určitých zásad je dioptrie možné snížit. Brýle asi neodložíte hned, ale zrak se vám postupně zlepší.


Související obsahPro dobrý zrak je důležitá pestrá strava bohatá na vitamíny z ovoce, zeleniny a ořechů - A, C, E a prvky jako je zinek nebo selen. Je také velmi důležité, aby všechny činnosti byly prováděné pod vhodným osvětlením a oči se zbytečně nenamáhaly. Zraku neprospívá ani duševní napětí, jako je například stres, starosti, strach nebo úzkost.


Zlepšení zraku velice pomáhá pár jednoduchých cviků, díky kterým po pravidelných aplikací pomůžete k jeho zlepšení. Samotné oko je totiž také sval a, stejně jako u ostatních částí těla, jeho posilováním dochází k lepší funkčnosti.


Cvičení se netýkají pouze samotných očí, ale i páteře, kterou prochází nervy související právě se zrakem a pomocí cviků se nejenom uvolňují, ale zároveň se zprůchodňují.Jak cvičit oči? Každé ráno 10x zamrkejte nejdříve klasicky a pak se zavřenýma očima. Poté stejným počtem k sobě silněji stiskněte víčka a povolte. Zvlhčují a rozjasňují se tím oči.


Každý den 6x: zakoulejte očima do obou stran, podívejte střídavě vpravo a vlevo, nahoru, dolu, úhlopříčně do obou stran. Cviky provádějte pomalu a pravidelně do prvního náznaku pnutí. Série opakujte 2x - 3x a mezi sériemi vždy na 3 až 4 sekundy nechte oči odpočinout. Očím prospívá i trénink střídavého zaostřování.


Zdroj: TN.czUvolněte páteř


Během práce provádějte uvolňovací cviky - pokud sedíte na židli, dejte se na chvíli do předklonu. Jestli vás bolí oči, na chvíli se opřete lokty o stůl a dejte si dlaně přes oči. Je dobré občas protřepat ruce i celé paže nebo dát nohy do zvýšené polohy. K uvolnění svalů a lepšímu průchodu nervů velmi pomohou úklony hlavy dopředu, dozadu, do stran a krouživé pohyby.

mis, TN.cz

K tématu Na vaší straně

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz