Zpravodajství

Zubožené kočky v nouzi: Pomozte na Vánoce naplnit jejich misky

Dárek o vánocích nemusíte dávat jen lidem. Obdarovat můžete i opuštěné nebo zraněné kočky v útulcích po celé zemi. Ty rozjely akci, při které si vyberete konkrétní kočku, její dárek a za svůj dobrý skutek dostanete i fotografii konkrétního zvířete s jeho dárkem.

Společně s lidmi oslavují své Vánoce i jejich zvířecí mazlíčci a mezi nimi i kočky. Ne každá z nich ale má svůj domov, a tak jim lidé, kteří pečují o opuštěné kočky, tradičně chystají charitativní akci Strom splněných kočičích přání.

Do téhle celorepublikové akce se zapojují kočičí útulky po celé zemi, a to navíc zajímavým způsobem. Každý dárce si totiž podle fotografie a osudu jednotlivé kočky může vybrat, kterou obdaruje – třeba miskou granulí, kapsičkou s masem, kočičí hračkou nebo třeba potřebným lékem.

Lidé, kteří se o kočky starají, znají jejich chutě i potřeby a u mnoha taky nelehké osudy, které je přivedly do útulků. A každá z koček, které takto o soucit žádají, se vám prostřednictvím sestaveného krátkého textu představí. Některé byly úplně opuštěné, jiné se ztratily, další se do útulků dostaly třeba po zranění.

Každého dárce navíc může těšit fakt, že žádný z obdarovávaných útulků není financovaný městy, ale dobrovolníky, mezi kterými se tímhle způsobem ocitne také. Ale to není všechno - pro každého šlechetného dárce může být později odměnou fotografie obdarovaného zvířete společně se zakoupenými dárky, kterou organizátoři akce po Vánocích dárcům zasílají.

Tento důkaz i renomé, které si akce za posledních pár let vysloužila, svědčí o tom, že dárci své peníze vynakládají účelně a konkrétním zvířatům. Poprvé s ní v České republice začalo občanské sdružení Devět životů v roce 2010. Tehdy stejná akce vynesla napoprvé 96 000 korun. O rok později už to bylo ale čtvrt milionu a loni se výtěžek vyšplhal na 1,3 milionu korun.

O všechny peníze se letos podělí více než třicet útulků po celé zemi. Kromě toho, že můžete přispět na konkrétní kočku, kterou si vyberete, můžete pomoci financovat v každém z útulků i jeden z větších projektů. Jak organizátoři upozorňují – všichni jejich lidé jsou dobrovolníci a o kočky se starají zadarmo. Každá vybraná koruna jde tedy výhradně na krmivo nebo lékařskou péči o opuštěné kočky.

Pochopitelně, že každá z koček, kocourů a koťat také uvítá, když si je na stánkách Stromu splněných kočičích přání rovnou adoptujete a třeba klidně pod stromeček přinesete domů.
 

tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz