Kocovina

BABSKÉ RADY: 5 receptů, jak se zbavit novoroční kocoviny

BABSKÉ RADY: 5 receptů, jak se zbavit novoroční kocoviny
Zdroj: isifa.com

Třeštící hlava, sucho v puse, únava a často i nevolnost. Ano, těžká jsou rána opilcova. Pokud nejste abstinent, jistě na silvestra nepohrdnete něčím ostřejším a vypálíte červíka. Co však dělat, abyste si nezadělali na novoroční kocovinu? Jak se nevolnosti vyvarovat?

Konec roku se nezadržitelně blíží a s ním i spousta příležitostí zadělat si na kocovinu. Co dělat, abyste hned první den nového roku nepadali nevolností do mdlob či netrávili celý den na toaletě? To už věděly naše babičky, od nichž pochází následující rady.

Pijte kvalitní alkohol
Do levného alkoholu jsou často přidávány umělé přísady. U vína jsou to běžně siřičitany a cukry, u tvrdého alkoholu s nějakou příchutí zas barviva a konzervanty. Náš organismus si s nimi sice dokáže poradit, ale bolí to. Pokud ráno nechcete zažít bolehlav, kupte si raději kvalitnější alkohol.

Nezapomeňte i na nealko
Alkohol organismus dehydratuje, proto si ke každé sklenici nebo panáku něčeho ostřejšího dejte i sklenici vody nebo ovocného džusu a budete mít skoro vyhráno.

Související obsah

Najezte se
Alkohol si žádá kvalitní základ, proto se nezapomeňte před popíjením dostatečně najíst. Navíc plný žaludek zpomaluje proces vstřebávání alkoholu do krve a tělo tak má delší dobu na to se s ním vyrovnat.

Voda s kapkou citrónu
Opět téma dehydratace. Než půjdete spát, nalijte si sklenici čisté vody se šťávou z citrónu, podle vlastní chuti. Citrón obsahuje vitamín C, o který je vaše tělo vlivem alkoholu ochuzeno. navíc nastartuje váš trávicí systém.

Neusněte opilí
Padáte únavou, svět se s vámi točí a vy nemyslíte na nic jiného, než na to, až se svalíte do postele? Tak na to rychle zapomeňte. Pokud usnete opilí, spánek zpomalí i metabolismus a alkohol se bude pomalu vstřebávat a ve vašem těle zůstane déle. Pokud se tedy ráno nechcete vzbudit s opičkou za krkem, snažte se jít spát alespoň ve stavu, který se podobá střízlivosti.

ČTĚTE TAKÉ:

Nechutná fotogalerie: Co všechno udělá s holkami alkohol

Opilec za volantem trpí na videu: Namluvili mu, že byl 10 let v kómatu! Jak reagoval?

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Kocovina

Důležité Události

Krátká zpráva

Zemědělci zasažení tornádem dostanou odškodnění od státu

Zemědělci z Jihomoravského a Ústeckého kraje, které v červnu zasáhly přírodní pohromy, v blízké době dostanou od ministerstva zemědělství 80 procent peněz z přiznané částky jako odškodnění. Mezi 81 žadatelů, u nichž pracovníci Škodní komise Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) šetřili, se rozdělí 627 milionů korun. Fond začal vydávat tzv. zálohová rozhodnutí a platby bude posílat záhy po vydání, aniž by se čekalo na nabytí právní moci rozhodnutí.

Krátká zpráva

Sněmovna odvolala Hanu Lipovskou z Rady České televize

Poslanci v pátek odpoledne odvolali Hanu Lipovskou (za Volný blok) z postu členky Rady České televize. Pro odvolání Lipovské hlasovalo celkem 63 poslanců, dalších 11 bylo proti. Důvodem odvolání bylo porušení zákona a také ztráta nezávislosti. Hana Lipovská totiž kandiduje v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny. Odvolání už minulý týden doporučil sněmovní volební výbor. Členkou rady ČT byla Lipovská od května loňského roku.

Píše se na Deník.cz