Test

Co dobrého si dát na Silvestra? Podívejte se na TESTY brambůrek, vína nebo džusů

Co dobrého si dát na Silvestra? Podívejte se na TESTY brambůrek, vína nebo džusů
Zdroj: TN.cz

O půlnoci začnou napříč Českem bouchat lahve a lidé si začnou hromadně připíjet na úspěšný rok. Při silvestrovských oslavách ale nemůžou chybět ani další nápoje či něco drobného k jídlu. Projděte si testy, které se vám na Silvestra určitě budou hodit.

K Silvestru a příchodu nového roku neodmyslitelně patří šampaňské, tedy spíše levnější varianta - sekt. Které je tedy podle sommeliéra Ivo Dvořáka nejlepší pro novoroční přípitek? Pokud máte nejraději "brut" (extra suché), tak Dvořák nejvíce doporučuje Bohemia Sekt "Brut". Ale ani další sekty úplně nepropadli. Kompletní test sektů "brut" najdete ZDE.
 

Máte-li ale raději polosuchá šumivá vína, tak v testu obstály hned čtyři. Na děleném prvním skončila opět "bohemka", dále Schloss Böchingen, Rossijskoe Igristoe a Bacchus. Jak dopadly další "Demi sec" sekty se podívejte ZDE.
 

Pokud ale na Silvestra holdujete spíše tvrdému alkoholu, může vám pomoci i test vodek. Vodka se pije nejen čistá, ale je nedílnou součástí takřka všech alkoholických koktejlů. A jaká z 12 vodek, které jsou běžně k dostání v českých supermarketech podle šéfkuchaře restaurace AvantGarde Patrik Havlíček, v senzorickém testu nejlepší? Vítězem testu se stala "Amundsen: Premium vodka".
 

Související obsah


Vodka se používá téměř do všech alkoholických koktejlů, doma si ji však většinou mícháme jen s pomerančovým džusem. I ty pečlivě prozkoumal v senzorickém testu šéfkuchař, pomerančové džusy otestoval šéfkuchař restaurace La Gare Vladimír Honzák. Podle něj je nejlepší džus Rio Fresh, nicméně patří k těm dražším. Z těch levnějších obstál džus Toma. Jak dopadly další značky se podívejte ZDE.
 

Na Silvestra často nechybí ani něco trochu nezdravého. Jednou z takřka nedílnou součástí silvestrovského juchání jsou brambůrky. Šéfkuchaři Patriku Havlíčkovi nejvíce chutnali jemně solené Strážnické brambůrky. Jak dopadly známější chipsy značky "Bohemia" nebo "Lays", si přečtěte ZDE.
 

Musíte-li na Silvestra být bez alkoholu, tak byste nemuseli pohrdnout jablečným džusem. Které jsou nejlepší, a naopak kterým byste se měli velkým obloukem vyhnout. Test jablečných džusů opět udělal šéfkuchař Vladimír Honzák.
 

Související obsah


Dalším nealkoholickým nápojem, který můžete popíjet během silvestrovské noci je například nealkoholické pivo. To testovaly tváře televize Nova - například záchranář Radim z Ordinace v růžové zahradě 2 nebo sportovní komentátor a moderátor Televizních novin Petr Suchoň. V redakčním testu vyhrálo Pito před Redagestem Birell. Jak dopadla další nealkohlická piva, si přečtěte ZDE.

ČTĚTE TAKÉ:

Nejvtipnější fotky z párty: Pijte dnes do polopita, můžete dopadnout i takhle!

Nechutná fotogalerie: Co všechno udělá s holkami alkohol

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz