Zpravodajství

Ušetřete v kuchyni! Udělejte si s námi výborné bramborové knedlíky! RECEPT

Bramborový knedlík je snad ještě oblíbenější než housková varianta, protože chutná i lidem, kteří jinak knedlíky nemusejí. Poradíme vám, jak udělat vynikající bramborové knedlíky, které nezatíží rodinný rozpočet.

Dnes s námi vaří šéfkuchař Golemova restaurantu Petr Mika. Bramborové knedlíky v jeho podání jsou měkké, vláčné a přibližně za polovinu ceny, kterou byste za ně dali v supermarketu.

Související obsah


Suroviny na kilo bramborových knedlíků totiž vyjdou na přibližně 25 korun, v obchodě ovšem kilové balení stojí 55 korun i víc, takže i po započítání energií je výsledná cena mnohem nižší a výsledný knedlík chutově neskonale lepší.


Zdroj: TN.cz


Mika ovšem upozorňuje, že těsto se do klasických šišek musí zpracovat hned po uhnětení. Pokud byste ho nechali ležet ladem, brzy zřídne a zahustí ho jen přidání další mouky. A to chuti rozhodně neprospěje.

Související obsah


Knedlík je v páře hotový za nějakých 25 minut. "Před krájením nechte knedlíky trochu zchladnout. Na krájení se hodí nůž namočený do vody, aby se těsto tolik nelepilo. Nebo použít nit, jako to dělávaly naše babičky," radí šéfkuchař.


Info

Rodinný rozpočet. Nevydávejte z něj více než musíte. Ušetřit můžete tisíce ročně.

Co a kolik přeplácím

ČTĚTE TAKÉ:

Skrývají hvězdy Ulice mlsný jazýček? Podívejte na ANKETU, jaké jídlo mají nejraději
FUJ! Číňané vyráběli olej z liščích chlupů

Hlídejte si množství příloh, ale úplně je nevynechávejte
Test KNEDLÍKU: Na housky můžete zapomenout!
Jahodové knedlíky z bramborového těsta

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanada plánuje zakázat Putinovi a dalším členům ruské vlády vstup do země

Kanadský senát v úterý navrhl změnu zákona o přistěhovalectví a ochraně uprchlíků (IRPA), který by umožnil zakázat vstup všem osobám podléhajícím kanadským sankcím i jejich rodinným příslušníkům. "Zákaz vstupu blízkých spolupracovníků a klíčových stoupenců Putinova režimu, včetně těch, kteří jsou zodpovědní za tuto nevyprovokovanou agresi, je jedním z mnoha způsobů, jak činíme Rusko odpovědným za jeho zločiny," uvedl podle Reuters v prohlášení kanadský ministr veřejné bezpečnosti Marco Mendicino.

Píše se na Deník.cz