Antonie Chrástecká

Pro záchranu Hanči a Tonči udělám MAXIMUM, říká Zaorálek

Dostat Antonii a Hanu z Pákistánu domů - živé a zdravé. To je jedna z priorit nového ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka. Přestože o svých krocích nemůže mluvit podrobně, TV Nova slíbil, že pro záchranu unesených dívek udělá maximum.

"Žádám českou vládu, aby mi pomohla dostat se brzy domů. Prosím, co nejvíc zatlačte na pákistánskou vládu, aby spolupracovala s mými únosci. Prosím, dejte jim, co chtějí. Prosím, pomozte mi dostat se brzy domů," prosí na videu Antonie Chrástecká.

Pro nového ministra je zásadní, aby se dívky vrátily domů. V Pákistánu zmizely v polovině března loňského roku. " To je samozřejmě priorita, ale problém je v tom, že to není priorita, o které by bylo možné něco moc veřejně sdělovat. Mohu jenom říci, že pokračujeme ve všech aktivitách, nic se nemění a rád bych také o tom ujistil  také rodiny. Já bych se rád setkal s představiteli, s rodinami," řekl TV Nova ministr zahraničí Lubomír Zaorálek.

Čtyřiadvacetileté české turistky unesli neznámí ozbrojenci. Dívky tehdy cestovaly ze sousedního Íránu mikrobusem a doprovázel je policista. Toho ale únosci po několika hodinách propustili.

Související obsah

Studentky psychologie se vydaly vlakem do Turecka. Přes Pákistán se chtěly co nejrychleji dostat do Indie. Obě stále zoufale potřebují pomoc ostatních. Zřejmě jsou pořád v rukou neznámých únosců. 

pet/Robinson, TN.cz

K tématu Antonie Chrástecká

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz