Antonie Chrástecká

Tonča udělala tlustou čáru za minulostí! Změnila se k nepoznání

Tonča udělala tlustou čáru za minulostí! Změnila se k nepoznání
Zdroj: ČTK

Jsou to dva roky, co se Antonie Chrástecká a Hana Humpálová dostaly domů ze zajetí v Pákistánu. Únosci je tam věznili od roku 2013. Na otřesné chvíle se zapomíná jen těžko, zdá se ale, že Antonii se to povedlo.

Devětadvacetiletá Chrástecká se pomalu ale jistě vrací k životu, který vedla před únosem. Dokonce už vystupuje na veřejnosti. Ve čtvrtek vedla přednášku na Sportovním gymnáziu v Kladně. Informovala o tom páteční MF Dnes.

Podle deníku, který se na přednášku také vypravil, dorazila Chrástecká v růžových kalhotách a se slunečními brýlemi. A změnila se prý k nepoznání. Má delší vlasy, přibrala a na hrůznou zkušenost se podle všeho snaží zapomenout.

S novináři ale mluvit nechtěla a nepustila je ani na přednášku, při které zhruba hodinu povídala studentům o dobrovolnictví. Chrástecká totiž pracuje pro Doborovolnické centrum v Kladně, které pomáhá sociálně slabým rodinám.

Související obsah

Hanka a Tonča byly uneseny 13. března 2013 při své cestě do Indie přes pákistánskou provincii Balúčistán. Dva roky o nich chodily kusé informace. Zvláště na jednom ze zveřejněných videí vypadaly hodně špatně a dokonce se už loučily se životem.

Dívky nakonec osvobodila turecká humanitární organizace IHH, tu o pomoc požádaly rodiny obou dívek. Hana Humpálová podle několika lidí, kteří s ní byli po návratu v osobním kontaktu, dál žije podle víry, kterou přijala ve svém zajetí.

ČTĚTE TAKÉ:

Nahlédněte do myšlení muslimů

Černoch z letáku Lidlu prolomil mlčení! Co si teď myslí o Češích a celém incidentu?

mom, TN.cz

K tématu Antonie Chrástecká

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz