Hanka a Tonča

Unesenou Tonču byste dnes nepoznali! Dívejte, jak zkrásněla

Unesenou Tonču byste dnes nepoznali! Dívejte, jak zkrásněla
Zdroj: tn.cz/ facebook

Antonie Chrástecká, známá jako Tonča unesená v Pákistánu, se vrací do společenského života. Zúčastnila se plesu Dobrovolnického centra Kladno, kde pracuje. Posuďte sami, jak jí to slušelo...

Tonča se od doby svého věznění změnila k nepoznání. Jak jí návrat domů svědčí, ukázala na plese Dobrovolnického centra Kladno, kde pracuje. V sobotu se předvedla v celé kráse a nutno uznat, že jí to v rudých šatech rozhodně slušelo.

Tatam je předčasně zestárlá vyhublá žena s bledým obličejem a strhanými rysy - tak vypadala Tonča krátce po příjezdu ze zajetí. Pohled na ni tehdy byl mnohem strašnější než na její rovněž unesenou kamarádku Hanču. Ta vypadala i po zajetí přece jen trochu blahobytněji.

Související obsah

"Jsem tak šťastná, protože jsem na to čekala dva roky. Dva roky. V jednom pokoji jsem čekala na setkání se svou rodinou," řekla Chrástecká. "Nemůžu tomu uvěřit. Nechci jít spát, protože se trochu bojím, že se probudím a zjistím, že naše svoboda byl jen sen," prohlásila Tonča po osvobození.

I když si doma v Česku přes zimu mnoho sluníčka nedopřála, vrátila se jí barva do tváří a překvapila i krásně upravenými vlasy, které musela dva roky skrývat.

Související obsah

Hanka a Tonča byly uneseny v březnu 2013 v Pákistánu skupinou ozbrojenců, kteří je pak dlouho věznili. Nakonec byly obě dívky propuštěny a vrátily se zpět domů. O propuštění dívek vyjednávaly české úřady, jejich rodiny se nevzdávaly. Na svobodu pak dívkám pomohla turecká humanitární organizace IHH. Česko za dívky údajně zaplatilo kolem 150 milionů korun.

Podívejte se na reportáž TV Nova o tom, jak se po půl roce od návratu dívky adaptovaly:

tn.cz / gar

K tématu Hanka a Tonča

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz