Zpravodajství

Šestiletá Míša se pere se životem! Díky víčkům od vás se jí může splnit sen, může začít chodit

Šestiletá Míša Zahradníková, holčička, která trpí záhadnou nemocí podobnou dětské mozkové obrně, se vrátila z měsíčního rehabilitačního kurzu v Klimkovicích. Podle rodičů je na tom teď o poznání lépe.

Leze po čtyřech, pořádně se nenarovná, má tak ochablé svaly, že nemůže ani mluvit. Po měsíci v léčebně je vidět první zlepšení. Její roztřesené tělo se trochu zklidnilo. "Míša je daleko stabilnější, pevnější, je si jistější. Řekl bych, že to psychicky zvládla dobře," prozradil tatínek Míši Pavel Zahradník.
 

Navíc získala nové kamarády. Začala chodit do speciální školky v Hradci Králové, kde bude dál rehabilitovat. Musejí se jí zpevnit svaly a klouby. Časem by pak mohla používat chodítko nebo berličky. "Cílem je Míšu postavit na nohy, aby mohla žít normální život," říká se slzami v očích tatínek Míši.
 

A velká naděje tu je. "My jsme za celou éru, co existujeme, postavili sto dětí na nohy z vozíčku," prozradila ředitelka základní a mateřské školy Hradec Králové Jarmila Karpašová.
 

Související obsah


Fyzioterapeutky se dál snaží omezit její třes pravidelným cvičením. Ve školce s ní budou i logopedi. Rodiče stále pro malou Míšu shánějí víčka, v létě ji totiž čeká další pobyt v Klimkovicích. Zahradníkovi věří, že se jim ozve odborník, který by zjistil, co jejich dcerku vlastně trápí. Stále doufají, že se Míša může úplně uzdravit.
 

Pokud chcete i vy poslat Míše plastovými víčky, napište reportérovi Petru Brzkovi na petr.brzek@nova.cz.

hmr / Petr Brzek, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz