Stárnutí

Jak rychle stárnou vaše VNITŘNÍ ORGÁNY? Některé o dost dříve, než si myslíte!

Jak rychle stárnou vaše VNITŘNÍ ORGÁNY? Některé o dost dříve, než si myslíte!
Zdroj: Thinkstockphotos

Stárnutí se nevyhne nikdo! Překvapivým zjištěním ale je, že vnitřní orgány člověka stárnou jinak než jeho tělesná schránka. U žen jsou nejstarší prsa, u mužů žaludek!

Když o sebe člověk pečuje, může klamat svoje okolí tím, že vypadá o dost mladší než ve skutečnosti. Jeho vnitřní orgány ale mohou být starší o několik let. Podle výzkumu profesora genetiky z USLA Steva Horvatha stárnou vnitřní orgány člověka různě rychle a některé i rychleji, než je skutečný věk daného jedince.

Během studie, která byla uveřejněna v časopisu Genome Biology, bylo prozkoumáno 8000 vzorků, získaných z 51 různých buněk a tkanin v těle. Navíc se zjistilo, že pokud se v nějakém orgánu vytvoří rakovinové buňky, stárne člověk s nádorem daleko rychleji. 

Související obsah

Profesor Horvath to ilustroval na případu ženy s rakovinou prsu. Ňadra s nádorem zestárnou v průměru až o 12 let než ňadra zdravá. Přibližné stáří orgánů člověka ukázal na ženském těle ve věku 44,4 let a na mužském těle ve věku 47,8 let. 

pet, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Stárnutí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zemědělci zasažení tornádem dostanou odškodnění od státu

Zemědělci z Jihomoravského a Ústeckého kraje, které v červnu zasáhly přírodní pohromy, v blízké době dostanou od ministerstva zemědělství 80 procent peněz z přiznané částky jako odškodnění. Mezi 81 žadatelů, u nichž pracovníci Škodní komise Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) šetřili, se rozdělí 627 milionů korun. Fond začal vydávat tzv. zálohová rozhodnutí a platby bude posílat záhy po vydání, aniž by se čekalo na nabytí právní moci rozhodnutí.

Krátká zpráva

Sněmovna odvolala Hanu Lipovskou z Rady České televize

Poslanci v pátek odpoledne odvolali Hanu Lipovskou (za Volný blok) z postu členky Rady České televize. Pro odvolání Lipovské hlasovalo celkem 63 poslanců, dalších 11 bylo proti. Důvodem odvolání bylo porušení zákona a také ztráta nezávislosti. Hana Lipovská totiž kandiduje v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny. Odvolání už minulý týden doporučil sněmovní volební výbor. Členkou rady ČT byla Lipovská od května loňského roku.

Píše se na Deník.cz