Přehled tisku

Konečně dobrý nápad z EU! Chystá se levnější volání

Konečně dobrý nápad z EU! Chystá se levnější volání
Zdroj: isifa.com

Nad roamingem se smráká! Evropský parlament by totiž měl ve čtvrtek schválit balík zásadních předpisů, podle kterého by si operátoři neměli účtovat roaming od konce roku 2015. Volání i SMSky by nás pak po celé Evropě vyšly na stejnou cenu jako u nás.

Už za necelé dva měsíce se konají volby do Evropského parlamentu a europoslanci se na poslední chvíli snaží ulovit i nějaké ty body u voličů. Budou proto schvalovat ještě minimálně 220 zásadních rozhodnutí. Jedním z nich je i zrušení roamingu od konce roku 2015, píší středeční Hospodářské noviny.
 

S návrhem na zrušení roamingu místopředsedkyně komise pro digitální agendu Neelie Kroesová argumentuje tím, že až 94 procent lidí výrazně omezuje v zahraničí telefonování a vypíná mobilní internet. Operátoři ale namítají, že ztráta příjmů z roamingu může ohrozit výstavbu nových sítí.
 

Sjednocenými cenami pro celou Evropu ale už přichází někteří operátoři. Například německý virtuální operátor řetězce Aldi nabízí zákazníkům volání v celé Evropě jen za tři koruny, až dosud to přitom bylo 7,45 koruny, upozorňují Hospodářské noviny.
 

Zatímco v případě roamingu panuje na půdě Evropské unie shoda, složitější jednání bude ohledně datových služeb.

tn.cz / hmr
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz