Krimi

To je rodinka! Matce odklízeče těla zavražděné Petry hrozí vězení!

To je rodinka! Matce odklízeče těla zavražděné Petry hrozí vězení!
Zdroj: TN.cz

Po Jakubovi Doležalovi, který pomáhal odklízet zavražděnou Petru z Jihlavy, má oplétačky se zákonem i jeho matka Dana. I když jí nehrozí zdaleka tak vysoký trest, jako synovi odklízečovi.

Dana Doležalová si totiž vymýšlela a tak se dá čekat, že bude brzy obviněná z křivé výpovědi. Fantazírovala o svém partnerovi Pavlu Okapalovi a křivě ho nařkla z domácího násilí, píše Jihlavský deník.


Podle znalců přitom jejich společná domácnost připomínala pověstné italské manželství, kde jsou hádky a fyzické útoky jednoho nebo druhého na denním pořádku.


Zarážející je i to, že Doležalová odmítla ve středu před soudem vypovídat, i když na Okapala podala hned několik trestních oznámení. A před soud se dostal za týrání, pohlavní zneužívání a vydírání.


Jenže pak najednou Doležalová u soudu začala prohlašovat, že jí vlastně Okapal nikdy neublížil. Soudci tak nezbylo nic jiného, než muže s bohatou trestní minulostí osvobodit a Doležalovou naopak označit za křivopřísežnici.


Okapal tak nakonec dostal "jen" dvouletou podmínku za vydírání. Tu si vysloužil za to, že na odklízeče Jakuba vyrukoval se sekyrou poté, co se hoch své matky zastal při jedné z četných hádek.

pez

K tématu Krimi

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz