Zahraničí

OBROVSKÉ MĚSTO DUCHŮ: Jsou v něm stovky prázdných domů! GALERIE

OBROVSKÉ MĚSTO DUCHŮ: Jsou v něm stovky prázdných domů! GALERIE
Zdroj: acidcow.com

Jsou tam stovky úplně prázdných, opuštěných domů, celých šest let chátrají a v celém městě není ani noha. Co se stalo?

Čínskému městu Beihai v autonomním regionu Guangxi Zhuang místní říkají město duchů. Stojí v něm více než sto vil a obytných domů, které zejí prázdnotou. Byly postaveny pro novou třídu bohatých lidí a doufalo se, že se tam budou chtít nastěhovat a do nemovitostí investovat.
 

Číňané totiž nesmějí kupovat domy v zahraničí. V zemi proto nastal stavební boom a byla postavena celá nová města komplet s ulicemi, zelení, parky, mrakodrapy a obchody.

Související obsah

Jenže místo pulzujících metropolí jsou z nich mrtvé zóny. Beihai zůstává městem duchů už šestým rokem. "Je to šílené. tolik obrovských domů a všechny jsou prázdné," shrnul muž, který bydlí v dřevěné kůlně v sousedství.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Když útočí duchové! 8 signálů, že ve vašem domě straší a máte se začít bát

Video plné vyděšení: V japonském výtahu straší duch!

hel, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zemědělci zasažení tornádem dostanou odškodnění od státu

Zemědělci z Jihomoravského a Ústeckého kraje, které v červnu zasáhly přírodní pohromy, v blízké době dostanou od ministerstva zemědělství 80 procent peněz z přiznané částky jako odškodnění. Mezi 81 žadatelů, u nichž pracovníci Škodní komise Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) šetřili, se rozdělí 627 milionů korun. Fond začal vydávat tzv. zálohová rozhodnutí a platby bude posílat záhy po vydání, aniž by se čekalo na nabytí právní moci rozhodnutí.

Krátká zpráva

Sněmovna odvolala Hanu Lipovskou z Rady České televize

Poslanci v pátek odpoledne odvolali Hanu Lipovskou (za Volný blok) z postu členky Rady České televize. Pro odvolání Lipovské hlasovalo celkem 63 poslanců, dalších 11 bylo proti. Důvodem odvolání bylo porušení zákona a také ztráta nezávislosti. Hana Lipovská totiž kandiduje v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny. Odvolání už minulý týden doporučil sněmovní volební výbor. Členkou rady ČT byla Lipovská od května loňského roku.

Píše se na Deník.cz