Domácí

Lidé jsou vyděšení z MONSTRA Z NYMBURSKA! Odborníci se přou, co to je

Lidé jsou vyděšení z MONSTRA Z NYMBURSKA! Odborníci se přou, co to je
Zdroj: TN.cz

Jak jsme před chvílí říkali - záhadu řeší obyvatelé obce Seletice na Nymbursku. Před pár dny tam totiž v lese objevili kostru tajemného zvířete. Mezi záhadology se dokonce začalo spekulovat o tom, zda nejde o legendární čupakabru, která je známá tím, že vysává krev zvířatům.

Asi metr dlouhá kostra o 30 obratlích a šesti viditelných žebrech je ukrytá uprostřed hlubokého lesa. Záhadné monstrum je umístěna asi jen metr a půl od cesty. Takže jestli ji tady někdo zavěsil, určitě chtěl, aby si jí kolemjdoucí všimli.
 

Nad tím, komu může tajemná kostra patřit si dnes lámali hlavu zoologové a záhadologové po celé republice. "S největší pravděpodobností se jedná o kostru turovitého sudokopytníka, možná kozy nebo muflona. Je možné, že ji na strom umístili lidé," uvedl náměstek ZOO Praha Jaroslav Šimek.
 

Záhadolog Arnošt Vašíček ale má úplně jiný názor. "Nedivil bych se, kdyby šlo o nějakého ještěra který utekl chovateli, nebo to můžou být japosnké kočky, takové bestie, které padají z nebes," uvedl.
 

Pokud s ním chcete nad záhadným monstrem z Nymburska podebatovat, zeptejte se ho na on-line chatu na TN.cz od 20.30.
 

K tomu, ale jak se to dostalo na strom se přiznal jeden z místních. "Dal jsem to tam, protože se to válelo na zemi a tahali to psi," řekl Ladislav.
 

Související obsah


Ani on sám ale neví, komu kostra patřila. Jestli to tedy byl nějaký had, nebo to skutečně mohla být bájná čupakabra, tak nejspíš zůstane utajenou záhadou seletického lesa.

hmr / Lucie Poništová, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz