Domácí

MONSTRUM Z NYMBURSKA: Nálezce podivné kostry konečně promluvil!

Záhadná kostra, na kterou upozornili čtenáři TN.cz, budí velkou diskuzi. Vědci, zoologové i myslivci si lámou hlavy nad tím, co to vlastně je. O čí kostru jde, tedy zatím není jasné, jisté však už je, jak se na strom, kde byla nalezena, dostala.

Záhadu řeší obyvatelé obce Seletice na Nymbursku. Před pár dny tam totiž v lese objevili kostru, o které se tamní lidé domnívají, že jde o tajemné zvíře. Překvapilo je především, že kostra visela na větvi borovice. Našel ho muž z Nymburska, když šel na procházku do lesa. Podle zoologů je ale vysvětlení nejspíš mnohem jednodušší a půjde o úplně obyčejné zvíře.

Asi metr dlouhá kostra o třiceti obratlích a šesti viditelných žebrech je ukrytá uprostřed hlubokého lesa - zavěšená na stromě.

Související obsah

Nad tím, komu může tajemná kostra patřit, si od středy lámali hlavu zoologové a záhadologové po celé republice. "S největší pravděpodobností se jedná o kostru turovitého sudokopytníka, možná kozy nebo muflona. Je možné, že ji na strom umístili lidé," uvedl pro TV Nova Jaroslav Šimek, náměstek Zoo Praha.

A právě to, jak se na strom kostra dostala, potvrdil i její nálezce, který tím rozšifroval alespoň střípek záhady. "To jsem tam dal já, protože se to tady válelo a psi to tahali po zemi, tak jsem to dal na strom aby na to nedosáhli," řekl reportérce Novy pan Ladislav. Ani on sám ale neví, komu kostra patřila.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz