Zajímavosti

Tohle vás dojme. PODÍVEJTE SE, jak se myje slůně, které po narození bojovalo o život

Tohle vás prostě dojme. Malá sloní samička, která ještě před pár týdny bojovala o život, si užívá sprchu. To prostě musíte vidět.

Slůně z ostravské zoo je hvězdou. Její ošetřovatelé zveřejnili video, na kterém si užívá vodní radovánky, když ji sprchuje jeden z ošetřovatelů. Video se vám zobrazí pod titulkem článku.
 

Malá sloní slečna se narodila 4. února v ostravské zoo. Několik týdnů dělala slečna starosti ošetřovatelům, když nechtěla pít mateřské mléko. Měla totiž nedovyvinutý sací reflex a zpočátku nepila ani náhražku mateřského mléka z lahve. Hrozilo tak, že vyhladoví.
 

Ošetřovatelé se proto rozhodli pro riskantní akci. Oddělili mládě od slonice a mládě nakrmili sondou přímo do žaludku. Pak jej vrátili k matce. Pracovnici si poté všimli, že slůně má tendenci olizovat ochranné látkové sítě, nabídli mu pleny napuštěné mlékem. Mládě z nich skutečně začalo cucat a následně začalo pít i z lahve. Do mléka jí ošetřovatelé přidávali také sérum z krve slonic, aby se tak pokusili nahradit důležité látky pro posílení jejího imunitního systému. I přesto se zoo obává, že se slůně nedožije dospělosti.
 

Související obsah


Sloní slečnu porodila sedmnáctiletá slonice Vishesh. Pro ni už to bylo druhé mládě, první přivedla na svět v březnu 2011, ale první slůně narozené v Česku bohužel po dvou měsících uhynulo.

ČTĚTE TAKÉ:

Fantastické video z Thajska: Domestikovaný slon namaluje obraz!

Nejroztomilejší video: Slůně si chce hrát a snaží se vzbudit psa

TN.cz / hmr
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz