Domácí

Petra zemřela v letadle, které řídil pilot bez licence! Dcerka dostala jen drobné!

Petra, matka šestileté dcery, zemřela v troskách letadla. To řídil pilot bez licence, navíc byl letoun v havarijním stavu. Soud ale její dcerce přiznal jen drobné odškodnění a její prarodiče s tím už dlouhých pět let bojují.

Je to už téměř 7 let od tragického pádu českého letadla nedaleko ukrajinského Kyjeva. Na palubě bylo 5 Čechů. Tři pasažéři a dva členové posádky. Nikdo z nich nepřežil. Mezi pasažéry byla tehdy i třiatřicetiletá Petra, matka šestileté dcery. Ta vyrůstá u prarodičů, kteří se dodnes bijí za to, aby byla smrt jejich Petry, která byla na služební cestě, spravedlivě prošetřena. Soudy se táhnou už pět let a jejich definitivní konec je v nedohlednu.
 

Petra letěla v malém letadle se svými zaměstnavateli na služební cestu jako překladatelka. 9.prosince 2007 se kolem poledne rozloučila s rodinou. Chtěla zavolat po přistání. "Asi ve 12 hodin se ozvala, že čekají na přestupy do dalšího letadla a až doletí, tak se mně ozve," vzpomíná Petřina matka Jaroslava Pietrová.
 

Až do večera ale neměla matka o své dceři žádné zprávy. Tušila, že něco není tak, jak má být. Krutou zprávu se dozvěděla z televize. "Večer jsem slyšela zprávy na TV Nova, co se stalo, tudíž už jsem tušila a asi v půl desátý večer mi to policie přišla oznámit," říká se slzami v očích.
 


Po Petře zůstala šestiletá holčička. O svou milovanou maminku přišla kvůli chybě pilota. Ten totiž nechal pilotovat žáka, který se stroj teprve učil ovládat a s pasažéry vůbec neměl létat. "Měla jsem jí ráda. Někdy se mi po ní stejská," prozradila dnes třináctiletá dcera Petry.
 

Petřina matka se rozhodla soudit. Kvůli dnes třináctileté vnučce. Teď, po pěti letech, jí přišel verdikt. Z požadovaných tří milionů má Petřina dcera dostat odškodné 300 tisíc. Nízké odškodné soudkyně v rozsudku vysvětlila tím, že vyšší by pro firmu, které letadlo patřilo a které pilotoval pilot bez licence, bylo likvidační.

Tony Duran
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz