Pomsta

Chtěl se pomstít šéfovi za vyhazov z práce! Policie u něj našla kulomet a trhavinu!

Na Jindřichohradecku se chtěl muž (31) pomstít svému bývalému šéfovi (41) za to, že ho vyhodil z práce. Policie pak u něj doma našla trhaviny a upravený kulomet. Nyní mu hrozí několik let ve vězení.

"Policisté zjistili od oznamovatele (41let), že má důvodnou obavu o svůj život, neboť jeho bývalý zaměstnanec, který byl propuštěn ze zaměstnání pro opakované porušení pracovní kázně, mu vyhrožuje pomstou a to i před svědky. Podezřelý muž pracoval také jako střelmistr v kamenolomu a tak nebylo možno ponechat nic náhodě," uvedl policejní mluvčí Jiří Matzner.

Kriminálka pak se soudním příkazem v ruce vtrhla do jeho bytu. A kriminalisté se nestačili divit. V bytě muže našli trhavinu, rozbušku i upravený kulomet ráže 7,92 mm a několik desítek kulových nábojů.

"Podezřelého muže zadrželi, umístili do policejní cely a podali podnět k návrhu na jeho vzetí do vazby. Zadrženého muže v sobotu obvinili z trestných činů nebezpečné vyhrožování a nedovolené ozbrojování. Příběh je tak teprve na samém začátku svého rozplétání," doplnil mluvčí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Rakouský lékař, který amputoval nesprávnou nohu, dostal pokutu

Rakouský chirurg, jenž pacientovi omylem amputoval druhou nohu, dostal u soudu pokutu 2700 euro (zhruba 70 tisíc Kč). Těžce nemocný 82letý pacient, kterému poté amputovali i „správnou“ končetinu, mezitím zemřel, nikoliv však v souvislosti s amputacemi. Lékaři za ublížení na zdraví z hrubé nedbalosti hrozily dva roky za mřížemi. Nyní pracuje na jiné klinice. Rozsudek není pravomocný.

Krátká zpráva

Biden je nucen obnovit Trumpovu migrační politiku s Mexikem

Vláda amerického prezidenta Joe Bidena se na hranicích s Mexikem vrátila ke kritizované kontroverzní migrační politice předchůdce Donalda Trumpa. Donutilo ji k tomu rozhodnutí federálního soudu, na který se obrátily příhraniční státy Texas a Missouri. Žadatelé o azyl budou muset na vyřízení znovu čekat na území Mexika, kde jsou terčem násilí a bez právní pomoci. Desítky tisíc migrantů, které už se dostaly do USA, začnou být deportovány na mexickou stranu hranice v pondělí.

Píše se na Deník.cz