Domácí

První letošní OTRAVA HOUBAMI! Rodina si z nich usmažila karbanátky a skončila v nemocnici

První letošní OTRAVA HOUBAMI! Rodina si z nich usmažila karbanátky a skončila v nemocnici
Zdroj: isifa.com

Houbařská sezona se rozjela a s tím přišla i první otrava. Rodina ráno vyrazila do lesa, kde nasbírala houby, pak si z nich usmažila karbanátky. Když je snědli, všem se udělalo špatně a tři skončili v nemocnici!

Tři otrávení po konzumaci hub skončili v nemocnici. Rodina si ráno vyrazila do lesa na houby, a když si pak uvařila z úlovku houbové karbanátky, udělalo se jim špatně!
 

"Ve 14:30 vyjížděli záchranáři na Kladensku k rodině, která se pravděpodobně otrávila houbami. Z ráno nasbíraných hub si usmažili houbové karbanátky, po jejichž konzumaci se udělalo všem strávníkům nevolno," uvedla mluvčí Středočeských záchranářů Tereza Vojtová.
 

"Na místě záchranáři ošetřili tři osoby. Staršího muže, který si stěžoval na bolesti břicha a rozostřené vidění, záchranáři po kontrole zdravotního stavu a ošetření přepravili do Fakultní nemocnice v Motole. Další dva pacienti byli s nevolností převezeni do kladenské nemocnice," uzavřela Vojtová.

TN.cz / hmr
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz