Potraviny

Tyto potraviny do lednice nepatří, přesto je tam dáváme. SEZNAM

Tyto potraviny do lednice nepatří, přesto je tam dáváme. SEZNAM
Zdroj: Mediafax

Koupíte si banány či rajčata a doma je okamžitě strčíte do lednice. Jenže to je chyba. Těmto jedenácti potravinám ale chlad vůbec nesvědčí.

Banány, rajčata, meloun či alkohol. To všechno dáváme naprosto běžně do lednice dáváme. Tomu se ale po dalším nákupu raději vyvarujte. Přečtěte si, co se s potravinami v chladničce děje.
 

Ovoce

Banány
 

Ačkoliv banány každý po nákupu dá automaticky do ledničky, příště už je tam nedávejte. V lednici totiž rychleji zčernají a nezískají sladkou chuť, naopak budou moučné. Pokud chcete mít ty nejlepší banány, nechte je dozrát v papírovém sáčku.
 

Zelenina
 

Rajčata
 

Rajčata v lednici ztrácejí svoji chuť. Mohou také moučnět. Přílišné teplo jim také úplně nesvědčí, nejlepší je spižírna nebo sklep.
 

Meloun
 

Meloun v chladničce ztrácí prospěšné antioxidanty, proto ho i nakrojený ho raději nechejte venku při pokojové teplotě.

Brambory
 

Uskladněním v lednici se škrob v bramborách obsažený začne rozkládat na cukry. Brambory pak získají nepříjemnou nasládlou chuť. Nejlepší je brambory skladovat na tmavém, chladném a suchém místě.
 


 

Cibule
 

Cibule v lednici měkne a posléze hnije. Nevyhovuje jí totiž vysoká vlhkost. Raději ji dejte na suché, tmavé místo. Rozkrojenou cibuli pak skladujte v sáčku či sklenici.
 

Česnek

V lednici česnek rychle hnije a mění se doslova v gumu. Nejvíce zdravých látek v česneku zůstane, když ho budete skladovat při pokojové teplotě.
 

Další potraviny
 

Alkohol
 

Zní to zvláštně a mnohé to překvapí, ale alkohol skladujte při pokojové teplotě.
 

Med
 

Také med ztratí v lednici svoji chuť. Také vám začne tuhnout a cukernatět. Med můžete nechávat klidně i na kuchyňské lince.
 

Související obsah


Chilli omáčka

 

Pálivé omáčky obsahující chilli nebo feferónky je naprosto zbytečné dávat do lednice. I po otevření vám při pokojové teplotě vydrží až tři roky.
 

Chléb
 

Mnoho lidí si myslí, že když dá chleba do ledničky, vydrží déle čerstvý. To je ale omyl. Chléb se totiž vysuší.
 

Bazalka
 

Čerstvou bazalku je samozřejmě nejlepší spotřebovat. Když už ji chcete skladovat, dejte ji raději do mrazáku nebo naložte do oleje.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Nejšílenější vánoční video: Populární blogerka ukazuje, jak se jí banán

Posedlost postavou, která může zabít její dítě: Šílená těhulka jí jen banány

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Velká Británie zpřísňuje pravidla, pro vstup do země je nutné mít test na covid-19

Velká Británie od pondělí zpřísňuje pravidla pro vstup do země. Nově se cestující dostanou do země už jen s negativním výsledkem testu na covid-19. Nezáleží na tom, jestli jsou očkovaní, musí se prokázat testem. Země ke zpřísnění přistoupila, aby zabránila šíření varianty omikron. "Od pondělí mohou do země přicestovat z Nigérie jen občané a rezidenti Velké Británie a musí podstoupit samoizolaci," uvedl na twitteru britský ministr zdravotnictví Sajid Javid a dodal, že vakcíny stále zůstávají hlavním nástrojem, jak před covidem ochránit sebe a své blízké.

Krátká zpráva

Za sobotu přibylo 10 967 nakažených, je to méně než před týdnem

Česko za sobotu eviduje 10 967 potvrzených případů nákazy koronavirem. Před týdnem za sobotu přibylo o 1 500 případů více. Nejhorší situace je v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště a v Olomouci. V nemocnicích je aktuálně 6 431 pacientů s covidem, z toho 1 018 v těžkém stavu. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Píše se na Deník.cz