Inspektor TV Nova

Chystáte se na KRÉTU? Inspektor poradí, jak ušetřit!

Chystáte se na KRÉTU? Inspektor poradí, jak ušetřit!
Zdroj: archiv

Turistická inspektorka Martina Julinová se vydala poznávat krásy největšího řeckého ostrova a zjistila, že dovolená na Krétě vám může vysát peněženky. Proto vám poradíme, jak a za co se dá na Krétě ušetřit.

Placení

České koruny nechte doma, ty totiž nikde nesměníte. Ani v autopůjčovnách, které tam také fungují jako směnárny. Peníze si vyměňte ještě před dovolenou a připravte si pořádný balík eurobankovek. Vybírat hotovost z řeckých bankomatů se rozhodně nevyplatí. Mají totiž nevýhodný kurs a vysoké poplatky.

Telefon a internet

Pokud nechcete provolat majlant, využijte roaming. Je to nejlevnější, v rámci Evropské unie vás vyjde minuta volání jen kolem šesti korun za minutu hovoru. Tamní simkarta stojí v přepočtu asi 550 korun a vystačí jen na několik málo minut hovoru.

Související obsah

Internet je na Krétě s nadsázkou ještě neobjevená vymoženost. Hotely sice lákají na wifi zdarma, ale ta většinou nefunguje. Nebo jen občas, a to i v těch nejluxusnějších resortech. V internetových kavárnách zaplatíte za hodinu surfování v přepočtu asi 140 korun.

Jídlo a pití

Asi nejvýhodnější je na Krétě nakupovat na tržištích. Kilo ovoce a zeleniny tu pořídíte za poloviční ceny než u nás a kvalita je lepší na první pohled i ochutnání. Za mořské ryby se ale plácnete přes kapsu, kilo stojí zhruba čtyři stovky. Večeře v taverně vyjde asi na 340 korun. A co bude zajímat všechny Čechy, pivo stojí čtyři eura, tedy okolo sto deseti korun.

ČTĚTE TAKÉ:

Gomez vyrazila na dovolenou se slavnou bisexuální modelkou a ukázala modřinu

Češi na dovolené: Nejčastěji je tam trápí problémy s průjmy

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz