Inspektor TV Nova

Tohle je 7 nejnavštěvovanějších míst Evropy. Jsou úchvatná!

Tohle je 7 nejnavštěvovanějších míst Evropy. Jsou úchvatná!
Zdroj: isifa.com

Pokud máte raději klid, těmto památkám byste se měli raději vyhnout. Ale jsou tak úžasné, že určitě stojí za návštěvu. Ročně je navštíví desítky milionů lidí. Tohle je sedm nejnavštěvovanějších památek světa.

Evropa je doslova protkána nádhernými a úchvatnými památkami. O všech jste už určitě slyšeli. Tady je seznam těch nejnavštěvovanějších.
 

1. místo - Bazilika sv. Petra ve Vatikánu
 

Zdroj: isifa.com

 

Baziliku ročně navštíví okolo 18 milionů lidí. Je to jedna z největších náboženských staveb a je cílem milionů turistů nejen katolického vyznání. Uvnitř jsou sochy a výtvarná díla největších renesačních mistrů jako například Rafaela či Berniniho. Michelangelo pak navrhoval světově proslulou kupoli.
 

2. místo - Trafalgar Square v Londýně
 

Zdroj: isifa.com

 

Pro mnoho možná trochu překvapivá stříbrná příčka. Trafalgar ale ročně navštíví asi 15 milionů návštěvníků. Náměstí v centru Londýna připomíná slavnou námořní bitvu u Trafalgaru. Toto náměstí je známé také díky stovkám holubů.
 

3. místo - Katedrála Notre Dame v Paříži
 

Zdroj: isifa.com

 

Gotickou stavbu a jednu z dominant Paříže ročně navštíví více než 12 milionů lidí. Katedrála v minulosti přežila útoky okupačních armád i útoky Hugenotů.
 

Související obsah


4. místo - Disneyland v Marne-la-Vallée ve Francii

 

První evropský Disneyland se nachází nedaleko Paříže. Byl otevřen v roce 1992. Ročně se do něj podívá necelých 11 milionů lidí.
 

5. místo - Bazilika Sacré Coeur v Paříži
 

Zdroj: isifa.com

 

Tato bazilika možná není až tolik známá, přesto díky tomu, že je ve vyhlášené pařížské čtvrti Montmarte, tak i ona láká turisty. Byla vystavěna teprve v roce 1871 a měla zachovat mír na místě zasaženém násilím během revoluce. Ročně baziliku navštíví 8 milionů lidí.
 

6. místo - Louvre v Paříži
 

Zdroj: isifa.com

 

Muzeum Louvre v Paříži je vůbec nejnavštěvovanější muzeum v Evropě. Mnoho lidí tam míří zejména kvůli da Vinciho Moně Lise. Kromě ní ale v muzeu najdete okolo 35 tisíc uměleckých děl. Další známou památkou je například socha Venuše z Milétu. Ročně do muzea zamíří 7,5 milionů návštěvníků.
 

Související obsah


7. místo - Eifellova věž v Paříži

 

Zdroj: isifa.com

 

V tomto žebříčku má početné zastoupení Francie, hned pět ze sedmi je právě v této zemi a čtyři v Paříží. Tou pátou francouzskou památkou v tomto žebříčku je Eiffelova věž. Pro některé je možná až překvapivě na 7. místě, ale do žebříčku jsou započítáni pouze lidé, kteří navštíví přímo věž a ne ty, kteří jen navštíví okolí. Ročně tak na vrchol věže zamíří takřka 7 milionů lidí.

TN.cz / hmr
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz