Inspektor TV Nova

Toužíte po romantice? Tohle je těch 10 nejúchvatnějších míst

Toužíte po romantice? Tohle je těch 10 nejúchvatnějších míst
Zdroj: isifa.com

Máte rádi romantiku? Měli byste tak zvolit jednu z těchto deseti destinací. V některých si kromě romantiky užijete i exotiku. Podívejte se na deset nejromantičtějších míst na světě.

Paříž
 

Klasika. Město měst, královna všech měst, město snílků, bohémů, malířů, básníků a romantiků. Je také městem lásky. Historické památky najdete doslova na každém kroku - Eiffelova věž, Vítězný oblouk, Champs-Élysées, Louvre, Montmart. Pokud ale chcete zažít opravdovou romantiku a nejen klasiku, zkuste třeba plavbu po Seině a nebo se vydejte do nějaké odlehlé uličky v Montmartu.
 

O tom, že Paříž a Francie je úžasné se přesvědčte i v tomto článku - ZDE.
 

Bruggy
 

Benátky zná každý, ale Bruggy, které se nazývají Benátky severu, jsou neprávem opomíjeny. Městečko je protkáno sítí kanálů na řece Reie. Lodě využívají jak místní, tak turisté. Historické centrum Brugg je dokonce od roku 200 zapsáno na sezamu UNESCO.
 


 

Verona

Pokud jste romantičtí, jistě znáte Romeo a Julii. Ano právě toto drama se odehrává ve Veroně. Williama Shakespeara už okouzlilo, vás okouzlí svou architekturou také. Najdete tu vše v pěkné symbióze - římské, romanské, gotické, renesanční i barokní stavby. Nikdo, kdo navštíví Veronu, nevynechá Casa di Giulietta. Je to dům, v němž žila Julie. Balkón je ale tak trochu podvod, byl vystavěn před více než sto lety kvůli turistům, kteří ho marně hledali napříč celou Veronou.
 

Benátky
 

Ty pravé Benátky také patří mezi jedno z nejromantičtějších míst světa. Večerní projížďka v gondole dostane určitě každého. Město, které bojuje s vodou, je zařazené mezi památky UNESCO.
 


 

Velikonoční ostrovy
 

Přesuneme se trochu dál z Evropy. Na Rapa Nui, což je domorodý název pro Velikonoční ostrovy. Soustroví, které spadá pod Chile, je od nejbližší pevniny vzdáleno 3600 kilometrů. Ostrovy jsou známé díky panenské přírodě i úžasným bílým plážím, ale také díky sochám Moai. Nikdo přesně neví, proč tam jsou. Jedna z verzí je to, že to byla pocta předkům, druhá, že měli chránit domorodce před nepřáteli.
 

Rio de Janeiro
 

Když už jsme poblíž jižní Ameriky, tak další z úchvatných míst je Rio Janeiro. Shora na město shlíží obrovská socha Krista. Další dominantou je i nejznámější pláž na světě Copacabana. Když se tam vydáte v době karnevalu, bude mít naprosto neopakovatelný a nepopsatelný zážitek.
 

Santorini
 

Zpátky do Evropy. Řecké ostrovy Santorini jsou další z nejromantičtějších míst na světě. Na ostrovech najdete typická řecká městečka s bílými domky. Pláže na ostrovech Santorini jsou prostě úchvatné.
 


 

Nový Zéland
 

Příroda na Novém Zélandu je nádherná a hodně různorodá. Zéland už v minulosti nadchl tisíce lidí. Říká se, kdo jednou na Nový Zéland zavítá, zamiluje si ho.

Bali

Indonéský ostrov Bali. Tento ostrov je vůbec největší turistickou destinací. Najdete zde hory, úchvatné pláže i malebnou krajinu.


 

Maroko
 

Africký stát, který je jen na dohled od Evropy. Maroko je křižovatka kultur, která je velmi ovlivněna Evropou. Města jako Marrákeš, Casablanca nebo Agadir nabízí luxus, romantiku i exotiku pěkně dohromady. V Maroku také uvidíte zasněžené vrcholky hor a nedaleko od toho nekonečnou poušť. Prostě Maroko stojí za navštívení.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz