Inspektor TV Nova

Turistický inspektor vyrazil na Djerbu: Čtěte praktické rady

Turistický inspektor televize Nova tentokrát zamířil na největší ostrov severní Afriky, exotickou Djerbu ve Středozemním moři. Na písčité pláži vás čeká průzračné moře a lehátka se slunečníky. Jak je to ale s placením, nebo internetem? I to pro vás na Djerbě zjišťovali turističtí inspektoři televize Nova.

Nejvýhodnější a také nejjednodušší je vyměnit si peníze přímo v hotelových recepcích. Berou tu eura i americké dolary. "V bance by navíc vyžadovali pas, takže pohodlnější to je na recepci, kde jsou každý den," říká šéfdelegátka Dagmar Pecháčková. Za dvanáct korun dostanete zhruba jeden dinár. Při následném nakupování je důležité myslet hlavně na smlouvání.
 

Pokud plánujete z dovolené hodně volat, je cenově výhodnější koupit si tuniskou simkartu. Stojí zhruba pět tuniských dinárů. Takže něco kolem 60 korun. Minuta volání do Česka vás pak vyjde v přepočtu na šest korun. Zatímco z českého čísla okolo třiceti.
 

A podobné je to i s internetem - ten tuniský stojí na měsíc 10 dinárů. V podstatě ho ale nepotřebujete - wifi připojení má už většina hotelů.
 

Související obsah


I když většina turistů má na Djerbě all inclusiv - i mimo hotelový resort se dá dobře a levně najíst. "Najděte spíše nějakou menší typicky tuniskou restauraci mimo turistické kolonády. Večeře vyjde na nějakých 130 korun," doporučuje turistický inspektor TV Nova david Pik.
 

A jako dezert si můžete dát za pár dinárů zmrzlinu od Slovenky Zuzany, která na zákazníky mluví česky.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Hejlík s přítelkyní na dovolené: Kráska se tam zranila!

Okradená, zmlácená a teď i bez kufrů: Tak dopadla dovolená Olgy Lounové

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz