Inspektor TV Nova

Ostrov Djerba: Ideální rodinná dovolená na nádherných plážích

Máte letní dovolenou před sebou a nevíte kam jet? Turističtí inspektoři televize Nova se tentokrát vydali na Djerbu - oblíbený tuniský ostrov ve Středozemním moři.

Češi si v posledních letech velmi oblíbili Tunisko. A jednoznačně nejoblíbenější destinací, kam ročně míří tisíce turistů, je tuniský ostrov Djerba. Největší ostrov severní Afriky je veliký 520 km² a nachází se na něm i mezinárodní letiště.
 

Na ostrově najdete velké množství památek, ale Češi tam jezdí hlavně kvůli nádherným plážím. Kromě nich turisty čeká i více než 300 slunečných dní v roce. Součástí hotelů, které jsou vždy perfektně uklizené, jsou často i akvaparky s tobogány a skluzavkami.
 

Na plážích vás pak čeká čisté moře a spousta lehátek se slunečníky. Když už vás bude moře nudit, můžete se třeba projet na koni nebo na velbloudovi. Za návštěvu stojí i Muzeum tradic v osadě Guellala nebo velký trh ve vesničce Midoun. 

"Jsme absolutně spokojení se službami, s plážemi a prostě se vším, co tu mají," říká turistickému inspektorovi TV Nova jeden z Čechů. Na Djerbě si můžete vzít taxíky nebo půjčit skútry. A nemusíte mít strach, peněženky vám rozhodně nevysají.
 

Související obsah


Při cestováni po Djerbě narazíte i na češtinu. Uslyšíte ji od paní Zuzany, která tam provozuje cukrárnu a dělá v ní výbornou zmrzlinu. Jednou z největších atrakcí je i krokodýlí farma. Dovolená v Tunisku je zkrátka ideální pro rodiny s dětmi.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Hejlík s přítelkyní na dovolené: Kráska se tam zranila!

Patrik Hezucký na dovolené: Podívejte se na ráj, který zažil s krásnou přítelkyní

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz