Třetí světová válka

Svět je ve válce! Tady všude teče krev. MAPA UVNITŘ

Svět je ve válce! Tady všude teče krev. MAPA UVNITŘ
Zdroj: isifa.com

Tisíce a tisíce mrtvých. To je bilance válečných konfliktů napříč světem. Je to počátek třetí světové války nebo se jedná jen o lokální boje? Ukrajina, Izrael a Palestina, Irák, Sýrie a spoustu dalších zemí světa, tam všude teče krev nejen bojovníků ale i bezbranných a nevinných civilistů.

Devatenáct zemí. To je počet států, kde při bojích zemřelo 100 a více lidí. Vůbec nejvíce teče krev při občanské válce v Sýrii, ta si jen během letošního roku vyžádala už 30 tisíc mrtvých. Pro nás je ale nejzávažnější konflikt na Ukrajině, který je k nám nejblíže. Tam jen během několika měsíců bojů padlo 2000 lidí!
 

Ukrajina - 2000 mrtvých
 

Co do počtu to sice zatím není nejkrvavější konflikt, nás se ale dotýká nejvíce. Dokonce při něm podle nepotvrzených zpráv padlo i několik Čechů, kteří se přidali na vlastní pěst na stranu proruských povstalců. Konflikt mezi východukrajinskými separatisty a ukrajinskou armádou si vyžádal od dubna již 1700 mrtvých, dalších 298 nevinných obětí zemřelo při sestřelení malajsijského boeingu, uvádí Čas.sk.
 

Zdroj: TN.cz

 

Sýrie - 30 000 mrtvých
 

Občanská válka v Sýrii už trvá více než tři roky, zemřelo při ní už přes čtvrt milionů lidí. Jen tento rok zahynulo 30 tisíc Syřanů. Obě strany se nebojí použít i chemické zbraně a to i na bezbranné civilisty. Syrská válka si vyžádala i 80 obětí v sousedním Libanonu.
 

Irák - 8 000 mrtvých
 

I v Iráku se rozhořela občanská válka. Ve středním Iráku totiž vznikl v červnu tzv. Islámský stát (též ISIL). V tomto státě se tvrdě dodržuje právo šaríja. A kdo se nepodřídí je nemilosrdně potrestán. Kromě toho další mrtvé si vyžádali boje mezi iráckou vládou, Kurdy a právě bojovníky ISILu.
 

Izrael a Palestina - 1 500 mrtvých
 

Boje mezi Izraelci a Palestinci trvají takřka nepřetržitě od roku 1948, kdy byla vyhlášena samostatnost židovského státu. V posledních týdnech se ale konflikt vyostřil a během letošního roku už zemřelo 1500 lidí, většina je Palestinců.
 

Afghánistán - 140 mrtvých
 

Boje mezi Spojenci a Talibanem v Afghánistánu a teroristické útoky Talibanců mezi civilisty si už během letošního roku vyžádali přes 140 mrtvých. Byla mezi nimi i pětice českých vojáků. V afghánské vesnici zrovna rozdávali pastelky dětem, když se v davu poblíž českých vojáků odpálil sebevražedný atentátník. Na místě zemřeli David Beneš, Ivo Klusák, Libor Ligač a Jan Šekýř. O pár dní později zemřel i těžce raněný Jaroslav Lieskovan.
 


Nigérie - 5 500 mrtvých

 

Krveprolití v nejlidnatějším státě Afriky začalo v roce 1999. Na severu země zavedli muslimové právo šaríja. A krvavým pogromům byli vystaveni hlavně příslušníci křesťanské menšiny. Během letošního roku zemřelo v Nigérii už přes pět tisíc lidí.
 

Pakistán - 2 300 mrtvých
 

Boje v Pakistánu mezi islamisty a pakistánskou armádou si jen během letošního roku vyžádalo 2300 mrtvých. Konflikt trvá už od roku 2004.
 

Mexiko - 1 400 mrtvých
 

V Mexiku bojuje vláda s narkomafií. Při divokých přestřelkách už zemřelo během letošního roku 1400 lidí.
 

Středoafrická republika - 1 250 mrtvých
 

I v tomto africkém státě zuří občanská válka. Jen během letošního roku při ní zemřelo 1250 lidí. Ve Středoafrické republice působí i francouzští vojáci.
 


Libye - 930 mrtvých

 

Ačkoliv občanská válka vyvrcholila už v roce 2011, svrhnutím a následnou popravou dlouholetého vůdce Muammara Kaddáfího. Klid v zemi rozhodně není. Stále mezi sebou bojují armádní vojska, islamisté a gerilové skupiny.
 


 

Somálsko - 850 mrtvých
 

Většina lidí padlo při teroristických útoků islamistů či nájezdech pirátů. V Somálsku proti sobě stojí islamisté a somálská armáda a armáda Africké unie.
 

Jižní Súdán - 550 mrtvých
 

Kromě bojů mezi znepřátelenými kmeny Nuerů a Dinků. Do toho všeho ještě trápí zemi hladomor. Letos už zemřelo v této zemi 550 lidí.
 

Kongo a Uganda - 300 mrtvých; Čína - 210 mrtvých; Jemen - 200 mrtvých; Kolumbie - 130 mrtvých; Indie - 130 mrtvých; Mali - 100 mrtvých; Filipíny - 100 mrtvých.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Stát obnoví povinnost chodit na vojnu. A nově i pro ženy!

Smrt bude všude: Takto vypadá svět po III. světové válce

TN.cz / hmr
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz