VZP

Pozor na falešné pracovníky VZP, pokusí se vás okrást

Pozor na falešné pracovníky VZP, pokusí se vás okrást
Zdroj: Mediafax

Podvodníci nechodí po horách, ale po lidech, a jejich vynalézavost nezná mezí! V posledních dnech se objevilo hned několik případů, kdy se neznámí lidé vydávali za pracovníky VZP a snažili se vloudit klientům do bytu, případně jim po telefonu prodat předražené zboží.

VZP zdůrazňuje, že její zaměstnanci neprovádějí žádné činnosti, při kterých by potřebovali a chtěli vstupovat do bytů či domů svých klientů, a stejně tak neprodávají žádné zboží, ani zdravotního, ani jiného charakteru.

Jeden z doposud neobjasněných případů se stal dnes ráno na Svitavsku. Ženu z obce Koclířov kdosi telefonicky informoval o tom, že v 10 hodin dopoledne k ní přijde lékař s pracovníky VZP a bude jí měřit tlak a provádět další vyšetření. Klientka poté zavolala na pobočku VZP, aby si ověřila, zda jde skutečně o akci pojišťovny.

Kdo a proč ženě telefonoval, není zatím jasné. Jednoznačné naopak je, že VZP s tím neměla nic společného. Kdosi pouze zneužil jméno pojišťovny. Informaci v tomto smyslu také klientka z Koclířova od pracovnice na pobočce obdržela spolu s doporučením, aby vše oznámila policii. Dále VZP o události informovala Obecní úřad v Koclířově.


Související obsah

Pojišťovna v této souvislosti doporučuje svým klientům, aby do bytu nepouštěli nikoho, kdo by se vydával za pracovníka VZP. Nelze vyloučit, že v uvedeném případě šlo o trik zlodějů, jak se vloudit ženě domů a poté ji okrást.

Naopak zcela zřejmá je motivace u dalších dvou případů, které pracovníci VZP zaregistrovali tento týden na Vysočině. Ve Žďáru nad Sázavou a ve Velkém Meziříčí přišli na pobočky pojišťovny nezávisle na sobě mladá maminka a starší muž. Oba měli stejnou zkušenost – kdosi jim telefonem oznámil, že vyhráli zubní kartáček, pastu a další doplňky pro dentální hygienu. Jako klienti VZP prý mají možnost koupit tuto výhru za „zvýhodněnou“ cenu zhruba 1 000 korun. V opačném případě budou mít problém s proplácením zdravotní péče.

Ve všech uvedených případech šlo zjevně o podvodníky. Není jasné, zda věděli, že jsou jejich potenciální oběti skutečně klienty VZP, nebo zda to jen zkusili. Vzhledem k tomu, že VZP je nejsilnější pojišťovnou v Česku a je u ní registrováno bezmála 60 % populace, mají podvodníci slušnou pravděpodobnost, že se při náhodném telefonátu strefí.

pet, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz