Vodítko

Vodítka ve školkách na Valašsku: Jsou nebezpečná, bouří se rodiče

Vodítka ve školkách na Valašsku: Jsou nebezpečná, bouří se rodiče
Zdroj: Město Valašské Meziříčí

Bouřlivou reakci odborníků i veřejnosti sklidila zpráva valašskomeziříčské radnice, která do dvou mateřských školek pořídila "bezpečnostní chodítko pro děti," ke kterému je doslova připoutáno šest dětí.

"Malí předškoláci z mateřské školy Vyhlídka a Seifertova se mohou těšit z nového dárku. Dostali takzvaná chodítka Walkodile, které využijí při procházkách či výletech. Systém zabraňuje dětem nečekaně vstoupit do vozovky," píše se v oficiální tiskové zprávě města.


Tiskovou zprávu doprovází snímek nepříliš šťastně se tvářících dětí s postroji, které jsou připnuté k plastové konstrukci. Do jednoho zařízení Walkodile, pocházejícího z Velké Británie, se "vejde" až šest dětí.

Pod zprávou se okamžitě rozpoutala divoká diskuze, kde své rozhořčení dávají najevo nejen rodiče, ale dokonce i odborníci. "Naprosto omezená spolupráce mozkových hemisfér vzhledem k přirozenému rozvoji pohybové motoriky dítěte, procházka nerozvíjí pohybové dovednosti," líčí v diskuzi nevýhody zařízení fyzioterapeutka Věra Bláhová. Podle ní též chodítko omezuje dýchání, práci mezižeberních svalů a asymetricky děti zatěžuje.

Související obsah

"Doporučovala bych dospělým si zkusit v tom chodit. V době, kdy řešíme dětskou obezitu, minimální pohyb dětí a obratnost, mi přijde toto chodítko jako věc, která jde naprosto proti snahám MŠMT (Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy). To stále hlásá více tělocviku ve školách a více investic do rekreačních aktivit. Toto chodítko děti sváže postrojem a přiváže," dodává.

"A v čem je ta bezpečnost? Až auto zachytí jedno, kolem blatníku bude obtočeno všech šest," rozčiluje se další diskutující. "Tak to bych hned z takové školky dítě brala pryč, to je jak vězni," dodává další.

Na důvěryhodnosti zařízení moc nedodává ani propagační video výrobce ze serveru Youtube. Povšimněte si, jak v 37. a 53. vteřině videa některé děti div neupadnou, když je učitelka či jiné dítě vychýlí z trasy prudkým odbočením.

Radnice Valašského Meziříčí pořídíla podle své mluvčí deset kusů těchto chodítek za bezmála 50 tisíc korun.

Přineseme i vyjádření šéfa BESIPu Martina Faráře ohledně bezpečnosti dětí v tomto postroji na chodníku a v městském provozu. Článek bude o jeho vyjádření doplněn.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Ta to s obojkem umí: Eliška Bučková si dala na vodítko partnera

Nový adept na Darwinovu cenu: Omylem se oběsil na psím vodítku

jox, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Vodítko

Důležité Události

Krátká zpráva

Bitcoin zažil strmý pád, cena měny klesla o 70 tisíc korun

Cena digitální měny bitcoin zažila v pátek strmý pád. Může za to krok čínské národní banky, která oznámila, že platby ve virtuálních měnách jsou nezákonné. Hodnota bitcoinu klesla o zhruba 70 tisíc korun na 901 478 korun za kus.

Píše se na Deník.cz