Anička

Vražda Elišky vyvolala vzpomínku na Aničku: Co spojuje vrahy?

Vražda Elišky vyvolala vzpomínku na Aničku: Co spojuje vrahy?
Zdroj: TN.cz

Vražda devítileté Elišky vyvolala vzpomínky na smrt Aničky J. Co oba případy spojuje? A v čem jsou zcela jiné? Čtěte překvapující srovnání.

* Anička a Eliška byly stejně staré, bylo jim 9 let.
 

* Obě byly modrooké blondýny.
 

* Obě měly ve škole vynikající prospěch.
 

* Anička bydlela v Praze, Eliška v Klášterci nad Ohří. 
 

* Anička bydlela s matkou, otcem a sestrou, Eliška u babičky.
 

* Obě zmizely cestou ze školy. Eliška těsně před školou, Anička na půli cesty ze školy domů v pražské lokalitě Trója. 
 

* Aničku si vyhlédl Otakar Tomek. Neznala ho. Elišku si vyhlédl Roman Kalužík. Příbuzný, kterému důvěřovala. 
 

* Otec Aničky vystoupil v televizi a prosil, ať mu ji únosce vrátí. Věřil, že žije. Podobně mluvila na kameru matka Elišky. I ona věřila, že se dcera vrátí domů.
 

Související obsah


* Eliška byla před smrtí znásilněna. Anička zřejmě také, ale Tomek se k tomu nepřiznal. Našel se pouze jeho genetický materiál na dívčině školní tašce. Mluvilo se o potu. Pak policie uvedla, že Tomek se v lokalitě ukájel. Zda se na ostatcích Aničky našlo sperma, policie nikdy neupřesnila. 
 

* Roman Kalužík jednal impulzivně. Údajně ho vyprovokovalo, že Elišku viděl močit. Pak neovládl svůj nemocný sexuální pud. Otakar Tomek svůj čin plánoval dlouho dopředu. S dalekohledem v ruce sledoval dům, kde Anička bydlela a mapoval si její trasu ze školy. Jednal jako najatý žoldák, nikoliv jako vybuzenž šílenec. Dokonce se objevily spekulace, že jednal na někoho objednávku a měl Aničku původně jen unést, aby někdo mohl jejího bohatého otce začít vydírat. Co se stalo pak, je záhadou a případ byl rekonstruován pouze na základě nepřímých důkazů.
 

* Tomek i Kalužík byli již v minulosti trestaní zlodějíčkové a měli na krku majetkovou trestnou činnost. Oba se rádi napili alkoholu, Kalužík navíc měl podle okolí užívat drogy.
 

Související obsah


* Tomek měl doma dceru, v podobném věku, jako byla Anička. Také Kalužík má dítě se svou přítelkyní. Oba své potomky podle svědectví z jejich okolí milují.  
 

* Tělo Elišky našli policisté hned druhý den po jejím zmizení. Tělo Aničky našli policisté až půl roku po zmizení. Obě byly nalezeny v lesním porostu. Místo, kde se našlo tělo Elišky, je známé. Místo, kde se našlo tělo Aničky, policie tají. Díru, kterou novináři považovali za lesní hrob Aničky J. někdo vykopal. Neví se kdo a neví se proč. Tam ale podle kriminalistů Anička neležela.   
 

* Vrah Elišky se podle policie k činu ihned přiznal a s policií spolupracuje. Otakar Tomek se k činu nikdy nepřiznal. Mlčel. Do styku s Aničkou zřejmě přišel, zda ji ale opravdu zabil právě on, je otázkou, která nikdy nebyla na 100% objasněna. Případ byl postaven na nepřímých důkazech. Tomek si tajemství odnesl do hrobu, oběsil se ve vazební cele, když ho bachaři zapomněli přijít zkontrolovat. 

sta, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz