Nádor na mozku

Verunku (5) zabila rakovina, její dvojče Adámek ještě bojuje

Verunku (5) zabila rakovina, její dvojče Adámek ještě bojuje
Zdroj: Facebook official

Rodina Karešových, kterou stíhá rakovina, se vyrovnává s další těžkou ránou. Pětiletá Verunka prohrála svůj boj s děsivou nemocí. Její bráška Adam má ještě naději.

Malá Verunka zemřela ve středu v motolské nemocnici, kde s maminkou Janou Karešovou trávila poslední dny a týdny. Holčička v péči lékařů skončila poté, co jí před třemi týdny objevili nádor na mozku. O případu jsme informovali ZDE, kde najdete i videoreportáž.


Už před dvěma týdny ovšem bylo jasné, že šest centimetrů velké rakovinné bujení není možné odoperovat. Respektive operace by možná byla, ale nebyla by rozhodně bez děsivých následků. "Nádor je moc velký, kdyby ho operovali, stal by se z Verunky nehybný ležák," uvedla tehdy maminka pro Blesk.cz.
 

"Zlatíčka a všem vám moc děkuju za úžasnou podporu, kterou jste mi dávali do poslední chvíle. Za to vám děkuju. Bez vás bych to nezvládla! Už teď je mi smutno po mojí brušce," uvedla na svém facebooku smutná matka.
 

Související obsah


Maminka alespoň měla možnost být v nemocnici s Verunkou až do neodvratného konce. V péči lékařů dívenka skončila před třemi týdny, když doma zkolabovala a ukázalo se, že za to může nádor na mozku.
 

Zdroj: facebook.com

 

S rakovinou bojuje i malá Kačenka, pomůžete jí? Čtěte ZDE!
 

Dívenka už posledních několik dní jen pospávala a ve středu se odebrala "na druhou stranu". Verunka trpěla Fanconiho anémií, což je genová porucha, kvůli které tělo postiženého nedokáže potlačovat bujení nádorových buněk. Stejnou nemocí trpí i Verunčin bratr-dvojče Adámek.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Hrozivé snímky dívky s rakovinou: Bojuje s nemocí i na sociální síti

Porazila rakovinu, svůj boj s nemocí natočila na video

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Nádor na mozku

Důležité Události

Krátká zpráva

Bitcoin zažil strmý pád, cena měny klesla o 70 tisíc korun

Cena digitální měny bitcoin zažila v pátek strmý pád. Může za to krok čínské národní banky, která oznámila, že platby ve virtuálních měnách jsou nezákonné. Hodnota bitcoinu klesla o zhruba 70 tisíc korun na 901 478 korun za kus.

Krátká zpráva

Babiš bude mít příští středu návštěvu, přijede za ním maďarský premiér

Předsedu vlády Andreje Babiše (ANO) příští středu navštíví maďarský premiér Viktor Orbán. Babiš Orbána přijme v Kramářově vile, kde spolu projednají hospodářskou a průmyslovou spolupráci, obranu, migraci a dopady pandemie covidu-19. Oba premiéři se pak setkají i s vicepremiérem Karlem Havlíčkem (za ANO), maďarským ministrem zahraničních věcí a obchodu Péterem Szijjártem a ministrem pro inovace a technologie Lászlem Palkovicsem. Hlavní náplní jejich setkání bude návštěva společnosti AERO Vochody AEROSPACE, která se zaměřuje na konstrukci a výrobu vojenských a civilních letadel.

Krátká zpráva

Ministerstvo vnitra dostalo pokutu 800 tisíc, nakoupilo samopaly bez tendru

Ministerstvo vnitra dostalo pokutu 800 tisíc od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) za nákup bez tendru. Zakázka se týkala nákupu pušek a samopalů pro Policii České republiky. "Ve všech třech případech zadavatel postupoval v jednacím řízení bez uveřejnění, tedy bez jakékoliv soutěže, aniž by byly splněny podmínky pro použití tohoto druhu zadávacího řízení. Celkem takto nakoupil 1 873 souprav zbraní," uvedl předseda ÚOHS Petr Mlsna.

Píše se na Deník.cz