Nádor na mozku

Verunku (5) zabila rakovina, její dvojče Adámek ještě bojuje

Verunku (5) zabila rakovina, její dvojče Adámek ještě bojuje
Zdroj: Facebook official

Rodina Karešových, kterou stíhá rakovina, se vyrovnává s další těžkou ránou. Pětiletá Verunka prohrála svůj boj s děsivou nemocí. Její bráška Adam má ještě naději.

Malá Verunka zemřela ve středu v motolské nemocnici, kde s maminkou Janou Karešovou trávila poslední dny a týdny. Holčička v péči lékařů skončila poté, co jí před třemi týdny objevili nádor na mozku. O případu jsme informovali ZDE, kde najdete i videoreportáž.


Už před dvěma týdny ovšem bylo jasné, že šest centimetrů velké rakovinné bujení není možné odoperovat. Respektive operace by možná byla, ale nebyla by rozhodně bez děsivých následků. "Nádor je moc velký, kdyby ho operovali, stal by se z Verunky nehybný ležák," uvedla tehdy maminka pro Blesk.cz.
 

"Zlatíčka a všem vám moc děkuju za úžasnou podporu, kterou jste mi dávali do poslední chvíle. Za to vám děkuju. Bez vás bych to nezvládla! Už teď je mi smutno po mojí brušce," uvedla na svém facebooku smutná matka.
 

Související obsah


Maminka alespoň měla možnost být v nemocnici s Verunkou až do neodvratného konce. V péči lékařů dívenka skončila před třemi týdny, když doma zkolabovala a ukázalo se, že za to může nádor na mozku.
 

Zdroj: facebook.com

 

S rakovinou bojuje i malá Kačenka, pomůžete jí? Čtěte ZDE!
 

Dívenka už posledních několik dní jen pospávala a ve středu se odebrala "na druhou stranu". Verunka trpěla Fanconiho anémií, což je genová porucha, kvůli které tělo postiženého nedokáže potlačovat bujení nádorových buněk. Stejnou nemocí trpí i Verunčin bratr-dvojče Adámek.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Hrozivé snímky dívky s rakovinou: Bojuje s nemocí i na sociální síti

Porazila rakovinu, svůj boj s nemocí natočila na video

TN.cz

K tématu Nádor na mozku

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz