Bolero

Smrt z Bolera znovu u soudu! Vrazi se odvolali do Štrasburku

Smrt z Bolera znovu u soudu! Vrazi se odvolali do Štrasburku
Zdroj: archiv / Bontonfilm.cz

Případ 38 let staré vraždy studentky medicíny Ľudmily Cervanové se opět ocitl u soudu. Odsouzená skupina mužů se odvolala k Evropskému soudu pro lidská práva. Marně!

Nejdelší proces v dějinách slovenské justice se opět ocitl u soudu. Případ vraždy a znásilnění z roku 1976, podle které byl natočen známý film Bolero, se dostal až před Štrasburský soud. 

Skupina odsouzených Slováků neuspěla se svou stížností, že proces, který byl na Slovensku znovu otevřen po Sametové revoluci, nebyl spravedlivý a soud tehdy nezohlednil všechny důkazy. Server Topky.sk informovala mluvčí slovenského ministerstva spravedlnosti Alexandra Donevová.


Evropský soud pro lidská práva ale stížnost odsouzených zamítl a navíc upozornil na to, že nemá pravomoc posuzovat průběh trestního řízení před dobou, než Československo přistoupilo k Úmluvě o ochraně lidských práv a základních svobod.

Související obsah


Úplně první soudní proces poslal Slováky po šesti letech od vraždy do vězení na dobu od čtyř do 24 let. V roce 1992 byl případ znovu otevřen na Slovensku. Tamní soud tresty za vraždu mladé ženy ještě zpřísnil.
 

pet, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz