Vyšetřování vraždy

Praha plná unikajících vrahů! Na tyto zabijáky je policie krátká!

Praha plná unikajících vrahů! Na tyto zabijáky je policie krátká!
Zdroj: tn.cz/ Policie ČR

V Praze a ve středních Čechách stále uniká několik vrahů a bombových útočníků. Na svobodě je vrah z Klánovického lesa, vrah tří taxikářů, ale také vrah ženy z tramvaje č. 17.Dopadnout se zatím nepodařilo ani pachatele bombového útoku na vedení firmy zabývající se výrobou bazénů v Osově na Berounsku.

Pražští, ale i středočeští kriminalisté zabývající se násilnými trestnými činy vyšetřují několik případů vražd a úmrtí, ve kterých stále není znám pachatel.

Rozřezaná žena

Od 6. prosince roku 2011 až do 25. dubna 2013 nalézali pražští kriminalisté na různých místech v Praze části rozřezaného ženského těla. Posledním pomyslným dílkem puzzle byl v dubnu roku 2013 nález uřezaných nohou. Ty nalezli kriminalisté ve sklepě v bývalé zahrádkářské kolonii v Hloubětíně. Vyšetřování znesnadňuje i to, že mrtvou ženu nikdo nepostrádá. Nepomohlo ani zveřejnění přibližné podoby zavražděné. Jedinou nápovědou je zubní náhrada oběti - ta se u nás už dlouho nepoužívá, za to na východ od nás je běžná.

Související obsah


Policisté se ale nevzdávají. Nechtějí, aby se pražský řezník stal dalším nevyřešeným případem rozčtvrcené ženy. Takovým, jakým je asi nejznámější kriminalistický pomník. Je starý osmdesát let a oběť se tehdy jmenovala Otýlie Vranská - její příběh najdete ZDE!

Části ženského těla ve Vltavě

Ve středu 9. října 2013 objevil náhodný kolemjdoucí ve Vltavě u veslařského klubu na Smíchově část lidské nohy. V tu chvíli ještě netušil, že odstartoval sérii nálezů částí těla zavražděné ženy.

Zdroj: TN.cz

V průběhu dalších dní pak kriminalisté postupně nalézali v okolí Barrandovského mostu další části ženského těla. Doposud se však nepodařilo nalézt hlavu zavražděné ženy. I přesto kriminalisté zjistili, kdo je ona zavražděná a rozřezaná žena. Obětí bestiálního vraha byla Mirka (†26) z jižní Moravy. Doma po ní zůstala čtyřletá holčička.

Související obsah

Po vrahovi kriminalisté stále intenzivně pátrají. Ten ale zatím úspěšně uniká.

Vrah z tramvaje č.17

Tahle vražda je pořádně záhadná. Za bílého dne, 13. února zhruba v deset hodin dopoledne zastřelil neznámý vrah starší ženu. Vražda se odehrála nejen za bílého dne, ale především v jedoucí tramvaji číslo 17, která směřovala na sídliště Modřany.

Související obsah

Není ale jasné, kdy přesně vrah střílel a kde vystoupil. A už vůbec není jasný motiv činu. Mrtvá byla obyčejná bezúhonná čtyřiašedesátiletá žena. Do tramvaje nastupovala sama, vraha potkala až uvnitř vozu, kde jí prostřelil hlavu.

Bomba v bance na Václaváku

Před zákonem zatím úspěšně uniká také lupič, který přepadl pobočku ČSOB na Václavském náměstí v centru Prahy. I když nikoho nezavraždil, nedá se jeho čin brát na lehkou váhu. V bance totiž nechal čtyřkilovou bombu, která by podle expertů v bezprostřední blízkosti takřka s jistotou zabíjela.

Související obsah

Bombu nechal lupič v bance poté, co mu pokladní odmítla vydat peníze. Odvézt ji museli až přivolaní pyrotechnici. V případě výbuchu by bomba poškodila statiku budovy a přilehlými ulicemi by se prohnala tlaková vlna.

Zdroj: Policie ČR

"Jde o muže ve věku mezi 50 až 60 lety, vysokého asi 185 centimetrů, robustnější postavy. V době loupeže měl černé delší vlasy, které mu splývaly až na krk a několikadenní strniště s knírem. Detektivové ovšem nevylučují, že se mohlo jednat o paruku a falešný knír," uvedla policejní mluvčí Hana Jeřábková.

Vražda manželského páru ve Stodůlkách

Ačkoliv se na první pohled zdálo, že za vraždou manželského páru ve Stodůlkách může stát například vnuk obětí, nebo někdo blízký rodině, nebylo to tak. Smrtí významného historika a dlouholetého spolupracovníka Židovského muzea v Praze Jiřího Fiedlera se od poloviny února zabývají kriminalisté z pražské mordparty. Vražda se navíc odehrála v domě, ve kterém svého času bydlel také nynější prezident Miloš Zeman.

Související obsah

Pachatel po vraždě navíc v bytě pustil plyn. Chtěl případným výbuchem zahladit stopy? Stačilo, aby na manželský pár někdo zazvonil a případ nemusel skončit smrtí jen dvou lidí. Těla v bytě tehdy nalezl syn obětí, který je přišel navštívit. Kriminalisté po vrahovi stále pátrají.

Bomba v poštovním balíčku

Dosud neodhalené zůstává také jméno nebezpečného pachatele bombového útoku z letošního ledna. Tragédie se odehrála v Osově na Berounsku. 15. ledna tam na recepci firmy vyrábějící bazény rozbalil ředitel doručený balíček. Ten vybuchl a ředitele smrtelně zranil. Vážně poranil i jeho zaměstnankyni na recepci.

Související obsah

Policie spoléhala na to, že někdo pozná na fotografiích muže, který balíček podal na poště v Praze Stodůlkách. "Kriminalisté na tomto případu stále intenzivně pracují. Informace, které se nám podařilo nashromáždit, zatím na konkrétní osobu neukazují," shrnula vyšetřování mluvčí středočeské policie Štěpánka Zatloukalová. Dodala, že výbušný systém byl velmi dobré a sofistikované konstrukce.

Vražda v Klánovickém lese

Desítky policistů se samopaly, psovodi, kriminalisté, ale také policejní vrtulník s termovizí. Ti všichni se účastnili rozsáhlé pátrací akce, která proběhla v Klánovickém lese. Důvod byl prostý. Hledal se vrah a nebezpečný šílenec, který má v lese řádit. Policie dokonce doporučila lidem, aby do lesa nechodili.

Související obsah

Třicetiletý Denis B. si v polovině června vyrazil s detektorem kovů do lesa v Klánovicích, aby hledal drobné mince a poztrácené poklady. Z výletu už se nevrátil. Zatím neznámý pachatel ho zavraždil a tělo poté zapálil. Po několika dnech ohořelé ostatky objevili náhodní kolemjdoucí.

Zdroj: TN.cz

Kdo a jaký měl motiv k této vraždě? Odpověď veřejnost zatím nezná. Úvahy o motivech rozšiřuje i fakt, že Denis B. byl původem z Uzbekistánu a byl také elitní vojákem, velitelem zvláštní jednotky pohraniční stráže.

Záhadné vraždy taxikářů

Asi nejvíce veřejnost vyděsily záhadné vraždy tří taxikářů, jejichž těla nalezli kriminalisté na Vinohradech a v Uhříněvsi. Policie potvrdila, že všechny tři taxikáře zabil stejný vrah.

Související obsah

Poprvé sériový vrah udeřil na začátku letošního roku. Tělo mrtvého taxikáře našli policisté v Lužické ulici na pražských Vinohradech. Taxikář s prostřelenou hlavou ležel na sedačce ve svém taxíku. Další dvojice taxikářů byla zavražděna v noci na 11. dubna letošního roku. Jejich těla ležela několik desítek metrů od sebe poblíž ulice K Netlukám v pražské Uhříněvsi. Obě auta taxikářů pak vrah odvezl do centra Prahy.

Zdroj: Policie ČR

Detektivové už se vyšetřováním dobrali k zatím neznámému muži, jehož podobiznu sestavili a zveřejnili. "S největší pravděpodobností jde o důležitého svědka. Policisté nicméně nevylučují, že by to mohl být samotný pachatel," podotkla mluvčí Hana Jeřábková a vyzvala veřejnost ke spolupráci.

Související obsah

Vrah zabíjející střelou do hlavy z malorážky z bezprostřední blízkosti zatím policii také uniká. Podaří se ho někdy dopadnout? A žije ještě vůbec? Nezbývá, než věřit kriminalistům z pražské mordparty.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Prostřelil si hlavu v přímém přenosu. Tohle video nechcete vidět!

Hvězda z Destiny's Child byla zatčena! Co provedla?

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz