Tomáš Hudeček

TAJNÉ HUDEČKOVY SMS: Zval na schůzku svou politickou sokyni

Pražský primátor Tomáš Hudeček má jen pár dní před volbami horkou půdu pod nohama. Poděkovat za to může sokyni z hnutí ANO Andreje Babiše.

Jednička pražské kandidátky hnutí ANO Andrea Krnáčová pouhé čtyři dny před volbami pořádně zavařila současnému pražskému primátorovi Tomáši Hudečkovi z TOP 09.


Zveřejnila totiž esemesky, kterými ji Hudeček už na konci srpna lákal k soukromé schůzce. Údajně se s ní chtěl sejít proto, aby naplánovali množnou koalici, i když je teprve před volbami.

"Já sem se takto sešel s představiteli všech politických stran, které kandidují, a přišlo mi to jako standartní," vzkázal TV Nova Hudeček.

Když mu Krnáčová odepsala, že absolutně nechápe, proč by se měli scházet už nyní, přišla nečekaná reakce. Podle portálu Echo24 totiž Hudeček odepsal, že už se sešel s volebními lídry ostatních "větších" stran a rád by to zopakoval i s ní. Jenže Kráčová se ještě před volbami evidentně bratříčkovat nechtěla.

Hudečka tak nejprve odmítla soukromě a nyní i veřejně na tiskové konferenci. Podobnou schůzku odmítl i lídr pražské kandidátky ČSSD Miloslav Ludvík. "Můžu říct, že se mnou se určitě nesešel. Měl tendenci se sejít, ale nedošlo k tomu," řekl Ludvík.


Podobně se vyjádřil i bývalý primátor Bohuslav Svoboda, současný lídr kandidátky ODS. "Já vás musím opravdu zklamat. Se mnou se primátor Hudeček nesešel a ani mě o to nepožádal, zřejmě nejsem důležitý a asi jsem něco jiného," prohlásil Svoboda.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Velká Británie zpřísňuje pravidla, pro vstup do země je nutné mít test na covid-19

Velká Británie od pondělí zpřísňuje pravidla pro vstup do země. Nově se cestující dostanou do země už jen s negativním výsledkem testu na covid-19. Nezáleží na tom, jestli jsou očkovaní, musí se prokázat testem. Země ke zpřísnění přistoupila, aby zabránila šíření varianty omikron. "Od pondělí mohou do země přicestovat z Nigérie jen občané a rezidenti Velké Británie a musí podstoupit samoizolaci," uvedl na twitteru britský ministr zdravotnictví Sajid Javid a dodal, že vakcíny stále zůstávají hlavním nástrojem, jak před covidem ochránit sebe a své blízké.

Krátká zpráva

Za sobotu přibylo 10 967 nakažených, je to méně než před týdnem

Česko za sobotu eviduje 10 967 potvrzených případů nákazy koronavirem. Před týdnem za sobotu přibylo o 1 500 případů více. Nejhorší situace je v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště a v Olomouci. V nemocnicích je aktuálně 6 431 pacientů s covidem, z toho 1 018 v těžkém stavu. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Píše se na Deník.cz