OBCHODNÍ SDĚLENÍ – Redakce TN.cz neovlivňuje jeho obsah

Mléko z farmy až před dům

Kvalitní české a čerstvé mléčné výrobky bez konzervantů už nemusíte hledat v regálech supermarketů.

Originální způsob, jak v době supermarketů a prefabrikovaných potravin nacpaných „éčky“dostat své čerstvé výrobky přímo k zákazníkům, zvolili dva středočeští farmáři Stanislav Němec z Radonic a Jan Miller z Holubic.


Přišli totiž se službou „Mléko z farmy“, v rámci které rozvážejí své mléčné produkty po sedmdesáti pravidelných trasách téměř v celých Čechách. Jejich snahou bylo nejen vyhnout se velkoobchodním řetězcům a jejich pověstným obchodním praktikám, ale především dostat své výrobky co nejrychleji a nejblíže zákazníkům.


Jak to funguje?


Zatímco na Millerově farmě ve Svrkyni se mléko nadojí, v Němcově selské mlékárně v Radonicích je za přísných hygienických parametrů zpracováno na konečné výrobky. Těch je v současnosti více než dvě desítky druhů – od čerstvého pasterovaného mléko v originálních lahvích, přes čerstvé sýry, jogurty a jogurtové nápoje, máslo či tvaroh, tvarohové krémy pro děti až třeba po stále oblíbenější korbáčiky nebo zmrzlinu. Celý sortiment pak farmáři šest dní v týdnu rozvážejí podle „jízdního řádu“ na pravidelné prodejní zastávky. Ty lze nalézt na webových stránkách www.mlekozfarmy.cz a určitě nějakou najdete i v okolí vašeho bydliště. Všechny výrobky jsou čerstvé, bez konzervantů či „hodné“ chemie, avšak vyrobené z pasterovaného mléka za nejpřísnějších hygienických parametrů podle klasických receptur.
Bez zajímavosti není ani to, že unikátní kvalitě výrobků napomáhá i plemenné složení stáda na Millerově farmě. Zhruba třetinu dojnic totiž tvoří plemeno Jersey, které je proslavené vysokým obsahem tuku v mléce. Ten činí až šest procent na rozdíl od běžných plemen se zhruba třemi procenty. A protože nositelem chuti v mléce je právě tuk, je chuť jerseyského mléka a výrobků z něj naprosto jedinečná.


Jak je poznáte?


Uslyšíte-li ve své ulici bučení a kravské zvonce, neutekly našim sedlákům jejich rohaté holky, ale právě dorazilo některé rozvozových aut služby Mléko z farmy. Denně je jich v ulicích českých měst a vesnic dvanáct a všechny se hlásí originální znělkou tvořenou právě kravským bučením a zvonci. Pak už stačí jen vyběhnout před dům a okusit poctivé mléčné výrobky!

Komerční článek

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz