Škoda Auto

Škoda plánuje vyrábět SUV. Víme, jak bude vypadat i kolik bude stát

Škoda plánuje vyrábět SUV. Víme, jak bude vypadat i kolik bude stát
Zdroj: isifa.com

Mladoboleslavská Škoda se vrhne na výrobu terénních aut. Její šéf Winfried Vahlad na pařížském autosalonu prozradil, že v Mladé Boleslavi plánují vyrábět sedmimísné SUV. Podívejte se, jak bude vypadat a kolik bude stát.

O tom, že mladoboleslavská ŠKoda bude vyrábět SUV se spekuluje delší dobu. Na právě probíhajícím autosalonu v Paříži to dokonce potvrdil i předseda představenstva Škoda Auto Winfried Vahland. Nová škodovka by ve firemní hierchii vyplnit mezeru mezi Volkswagenem Touareg a Tiguan.

V galerii se můžete podívat, jak by nové SUV od škodovky mohlo vypadat. Mělo by být sedmimístné a jeho motor by měl být čtyřválec. "Šestiválce skončily. Jsou už historie. Budoucí technologie jsou turbo čtyřválce zaměřené na úsporu paliva," uvedl v rozhovoru pro britský Autoexpress Vahland.

Šéf Škody zároveň naznačil, že nový model by neměl být příliš dražší než Superb. "Naši zákazníci akceptují ceny Superbu a ty se hodí i pro SUV," řekl. Ceny škodovácké limuzíny se pohybují od zhruba 540 tisíc do 1,1 milionu korun.

Nicméně cena základní verze bude patrně o něco vyšší než u základního Superbu. A Plus, jak by se SUV mělo jmenovat, bude stát pravděpodobně přes 600 tisíc korun. Nový model škodovky bude přímou konkurencí pro Hyundai Santa Fe a Kia Sorento, jejichž základní verze stojí právě přes 600 tisíc korun.

Související obsah

Fanoušci škodovky by se ale mohli dočkat i menšího bratříčka A Plus. Ten by měl být v hierchii pod Yetim. Zatím ale není jasné, zda vůbec vznikne, protože pro společnost není tento model prioritou a bude také záležet na vývoji trhu.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Nejdražší auto světa: Marnotratná Ruska si nechala ozdobit auto diamanty

V USA vynálézají mluvící auta! Koupíte si ho?

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz