E-cigareta

Davidovi vybuchlá cigareta málem utrhla nohy! Na co si dát pozor

Davidovi vybuchlá cigareta málem utrhla nohy! Na co si dát pozor
Zdroj: YouTube.com

Výbuch elektronické cigarety málem připravil muže o obě nohy. Jestli jsou elektronické cigarety nebezpečné, jsme se za vás zeptali odborníka.

Osmačtyřicetiletý David Aspinall z britského Wiganu málem přišel o obě nohy. Jeho elektronická cigareta se totiž přehřála a následně vybuchla.

Pan Aspinall je dlouholetý kuřák. Nedávno se rozhodl ze zdravotních důvodů přejít na elektronické cigarety. To ovšem netušil, že mu to spíše jeho zdraví zhorší. Zranění, která utrpěl po výbuchu elektronické cigarety, se dají srovnat se zásahy z automatické pistole.

"Nejdříve to celé začalo žhnout a zářit. Pustil jsem cigaretu z ruky a ta vybuchla přímo u mých nohou.“ svěřil se pan Aspinall deníku The Sun.

Po této hororové zkušenosti se David Aspinall rozhodl raději vrátit zpět ke klasickým cigaretám, které označil za "bezpečnější“.

Tento případ, kdy došlo ke zranění člověka kvůli elektronické cigaretě, není ovšem ojedinělý. Ročně se stanou desítky podobných neštěstí po celém světě. Američanovi Tomovi Hollowayovi například vybuchla v puse, vyrazila mu všechny zuby a utrhla jazyk. Více o případu zde

Související obsah

Minulý rok se objevil dokonce vůbec první případ smrti člověka způsobené elektronickou cigaretou. Výbuch zapálil dům v anglickém Wallasey a v plamenech následně uhořel 62letý muž.

Poslechněte si názor odborníka na elektronické cigarety Michala Hanáka:

Zeptali jsme se za vás odborníka, zda je nebezpečí výbuchu elektronické cigarety reálné. Za asistence odborníka Michala Hanáka jsme pak sestavili seznam jednoduchých bezpečnostních pravidel:

1. Nedávejte přednost levným variantám elektronických cigaret a raději si připlaťte za kvalitní značku!

2. Pokud si nejste jistí, tak se nebojte zeptat při výběru odborníka.

3. Při nabíjení používejte nabíječky určené pouze pro konkrétní baterii!

 

max, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz