Potraviny

10 superpotravin, které prodlouží váš život

10 superpotravin, které prodlouží váš život
Zdroj: isifa.com

Podívejte se spolu s námi, které potraviny by na našem talíři rozhodně neměly chybět.

Termín "superfood" (superpotraviny ) je v módě už dlouho. Patří mezi ně strava, která kromě funkce zasytit žaludek, se snaží i o to, aby podporovala naše zdraví, dodávala tělu dostatek živin a vitamínů.

Hlávkový salát
 

Zelené saláty obsahují hodně vitamínů. Jejich pravidelnou konzumací tak posilujete imunitní systém. Hlávkový salát mimo jiné obsahuje také hodně vody, takže vaše tělo důkladně hydratuje. Je bohatým zdrojem železa i kyseliny listové, pomáhá odstraňovat únavu, podporuje trávení, čistí játra a celkově chrání kardiovaskulární systém.

Avokádo
 

Obsahuje množství kvalitních tuků, které pomáhají podporovat naše srdce, a také bojují proti kardiovaskulárním chorobám. Avokádo obsahuje také lutein, kyselinu listovou a vitamín E, tím se řadí mezi potravinu, která působí i jako prevence proti rakovině.

Zdroj: isifa.com

 

Jogurt
 

Nejlepší je obyčejný bílý jogurt, který si můžeme dochutit vždy podle sebe. Ať už medem, oříšky, ovesnými vločkami, nebo ovocem. Podstatné je to, že kvalitní jogurt obsahuje bílkoviny, a také pomáhá čistit střevní mikroflóru.

Související obsah

Chia semínka
 

Tato semínka jsou nejbohatším zdrojem omega3-mastných kyselin, snižují tlak, pomáhají ředit krev a také jsou výborným zdrojem vitamínů skupiny B. Obsahují totiž hodně antioxidantů, tělo tak čistí od nahromaděných toxinů a dodávají mu novou životní energii.

Zdroj: isifa.com

Brokolice
 

Obsahuje velké množství vitaminu C. Pomáhá jako prevence před vznikem rakoviny a také nastartovat proces detoxikace, je ideální při hubnutí a navíc je docela chutná. Nejlepší je se sýrem, nebo připravená na páře.
 

Bulgur
 

Jde o předvařenou pšenici, kterou znají spíše obyvatelé Turecka, či Středomoří. Bulgur můžete připravovat jako přílohu k masu, rybám, ale také do salátů. Obsahuje hodně železa, hořčík, vlákniny, i vitamin A. Je také velmi vhodnou potravinou při hubnutí, protože obsahuje minimum tuku.

Zdroj: isifa.com

Ředkvičky


Obsahují dlouhý seznam minerálů, i vitaminů, které pomáhají čistit játra i krev. Nejlepší jsou čerstvé, například do salátů nebo jako příloha k pečivu.

Související obsah

Goji: Kustovnice čínská

Tyto sytě červené plody dnes již běžně koupíte v menších obchodech ale i v hypermarketech. Goji je skvělou prevencí před vznikem rakoviny, obsahuje množství antioxidantů, vitamínů, i stopových prvků. Dodává životní energii, podporuje dlouhověkost, sexualitu a má také protizánětlivé účinky.

Zdroj: isifa.com

Ořechy
 

Ořechy v sobě mají velké množství vitamínů ze skupiny B. Příznivě působí na mozkovou činnost, ale i na chod našeho srdce a zlepšují paměť. Všechny ořechy jsou zdravé, od vlašských, přes lískové, až po mandle nebo pistácie. Patří však také do skupiny alergenů a ne každý si je může vychutnat.
 

Borůvky
 

Díky opravdu velkému obsahu antioxidantů by měly patřit na váš jídelníček téměř v pravidelné podobě. Jejich výhodou je i to, že jsou pro nás poměrně snadno dostupné. Borůvky si můžete zmrazit a užívat si jejich chuť třeba i v zimě.

PSALI JSME:

Potraviny proti rakovině: Účinně pomáhají v prevenci!

Umýváte KUŘECÍ před pečením? Ohrožujete tím své zdraví!

Těhotenství a veganská strava - nešidíte své miminko?

GALERIE nejen pro chuťové buňky: Koukněte na nejroztomilejší jídla historie

Tip pro vaše zdraví: Nezatracujte margaríny, prospívají vám!

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz