Miloš Zeman

O "ku*dě" Pussy Riot nezpívají. Prezident Zeman ale trvá na svém

O "ku*dě" Pussy Riot nezpívají. Prezident Zeman ale trvá na svém
Zdroj: facebook.com

Prezident Zeman nejen že při svém projevu mluvil vulgárně, ale také lhal. Usvědčil se sám v rozhovoru pro MF Dnes. Nezná ruský výraz pro ženské přirození a nedokázal ani odpovědět, v jakém textu Pussy Riot se vyskytuje. Odpověď: V žádném.

Doslova světový skandál způsobily vulgární výroky Miloše Zemana v Hovorech z Lán. Citovala je média na všech kontinentech. Po prvním šoku z prezidentových vulgarit se nyní ukazuje, že ani obsah jeho slov není pravdivý. A přestože ho s tímto faktem novináři MF Dnes konfrontovali, Zeman dál trvá na svém.

Konkrétně jde o prezidentovy neuvěřitelné výroky o ženské skupině Pussy Riot. Zeman doslova prohlásil: "S prominutím v textech této skupiny je kun*a sem, kun*a tam." V tom ovšem prezident veřejně lže. Jak mu dokázala MF Dnes, která si nechala rodilou mluvčí přeložit text nejznámější písně Pussy Riot, slovo "kun*a" se neobjevuje nejen v tomto textu, ale ani v žádné z dalších celkem sedmi písní skupiny. "No, tak v tom případě bohužel buď neumíte dobře rusky, nebo jste ten výraz přehlédli," reagoval sebejistě na konfrontaci s fakty Zeman.

Když se novináři dotazovali konkrétně na nejznámější text Pussy Riot, který zpívaly v pravoslavném kostele jako politický protestsong, dopustil se Zeman další ze svých vulgárních "citací". "V textu té písně, abych uvedl alespoň jednu ilustraci, najdete slovo vymr*aný. Pokud jste si toho nevšimli, tak si to přečtěte ještě jednou," tvrdí Zeman.

Deník však nechal text přeložit a podobný výraz se v něm nikde nevyskytuje (viz překlad níže). Novináři si ale vtipně všimli, že Zeman by si mohl plést ruštinu s češtinou. V textu písně "Bohorodičko, Panno, vyžeň Putina" členky kapely odkazují na světské příjmení patriarchy pravoslavné církve Kirilla - Gunďajev. Zkrátily ho však na "Gunďaj". To by foneticky mohlo vzdáleně znít jako prezidentem zmiňovaná "kun*da".

Bohorodičko, Panno, vyžeň Putina


Bohorodičko, Panno, vyžeň Putina. Putina vyžeň, Putina vyžeň.

Černá sutana, zlaté nárameníky, všichni farníci se sklánějí k holdu, přízrak svobody na nebesích.


Gay Pride poslali v řetězech na Sibiř. Hlava KGB, jejich hlavní svatý, vede demonstranty v průvodu do basy.
Aby nikdo neurazil Nejsvětějšího. Ženy mohou jen rodit a milovat.


Sračky, sračky, sračky Boží.
Sračky, sračky, sračky Boží.

Bohorodičko, Panno, staň se feministkou. Staň se feministkou, feministkou se staň.


Církev velebí prohnilé vůdce.
Procesí z černých limuzín.
Do školy za tebou přijde kazatel.
Jdi na hodinu – dones mu peníze! Patriarcha Gunďaj věří v Putina.
Radši ať kurva věří v Boha.


Pás cudnosti nenahradí demonstrace. Na protestech je s námi Panna Maria! Bohorodičko, Panno, vyžeň Putina. Putina vyžeň, Putina vyžeň.

(zdroj: MF Dnes)

tn.cz / David Garkisch
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz