Láďa Hruška

Hruška je jako Harry Potter! Jeho knížka útočí na rekordy!

Hruška je jako Harry Potter! Jeho knížka útočí na rekordy!
Zdroj: TV Nova / Isifa

Kniha s recepty Ládi Hrušky se stala doslova fenoménem. Už se jí prodalo více než 170 tisíc kusů a útočí tak na absolutní rekordy.

Populární reportér a kuchařský experimentátor Láďa Hruška ovládl české kuchyně. Podle jeho receptů se vaří od Aše až po Ostravu. Jeho netradiční recepty zkoušejí malé děti i babičky. Není proto divu, že o knihu s jeho recepty je obrovský zájem.

Prodej knižní podoby receptů Ládi Hrušky předčil veškerá očekávání, a to nejen očekávání TV Nova, ale i samotných prodejců a celého knižního trhu. Během prvních tří dní zmizelo z pultů 38 tisíc výtisků, aktuální počet prodaných kusů překročil hranici 170 tisíc, poptávky prodejců již nyní dosahují hranice čtvrt milionu výtisků.

"Tušili jsme, že kuchařka Ládi Hrušky bude bestsellerem. Že se ale stane naším nejprodávanějším titulem roku, jsme nepředpokládali. Zájem o knihu je opravdu enormní. Obrátila se na nás dokonce i Knihovna a tiskárna pro nevidomé s tím, že by chtěli převést kuchařku Ládi Hrušky do Braillova písma, protože i poptávka ze strany nevidomých je obrovská", říká Markéta Daxnerová z nakladatelství Euromedia Group, které kuchařku Vaříme s Láďou Hruškou společně s TV Nova vydalo.

KDE KNIHU KOUPÍTE, SE DOZVÍTE TADY

Hranici 200 tisíc prodaných výtisků přitom překonalo na trhu České republiky pouze několik málo zahraničních titulů - v prosinci loňského roku překonalo tento mezník české vydání prvního dílu trilogie Fifty Shades, v roce 2008 se podobný úspěch podařil poslednímu dílu Harryho Pottera.

Související obsah

V souvislosti s blížícími se Vánocemi je tak velmi pravděpodobné, že se kuchařka Ládi Hrušky zařadí mezi nejúspěšnější knihy vůbec. "Vše nasvědčuje tomu, že kuchařka Ládi Hrušky překoná hranici 250 tisíc prodaných výtisků a stane se nejprodávanější knihou nejen stávajícího roku,“ sdělila Anna Suchá, mluvčí TV Nova.

Ladislav Hruška vnímá zájem o kuchařku jako důsledek toho, že ho práce těší a má smysl, za což je velmi rád: "Že knížka bude žádaná, jsem podle reakcí diváků tušil. Že ale zmizí z pultů první výtisk během dvou dní a na řadu přijde několik dotisků v řádů desetitisíc, to je výkon hodný Harryho Pottera,“ dodává.
 

TN.cz

K tématu Láďa Hruška

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz