Hubnutí

ZHUBNĚTE! Těchto 7 potravin vám pomůže rychle shodit tuk z břicha

ZHUBNĚTE! Těchto 7 potravin vám pomůže rychle shodit tuk z břicha
Zdroj: Thinkstockphotos

Trápí vás břišní tuk a nevíte, jak se ho zbavit? Známe potraviny, které efektivně pomohou s jeho spalováním a ještě k tomu mají protizánětlivé účinky!

Pokud bojujete s tukem na břiše a nemůžete se ho pořád zbavit, kromě cvičení zařaďte do svého jídelníčku i potraviny, které vám nežádoucí tuk pomohou rychleji spálit a ještě k tomu jsou skvělou prevencí proti chronickým zánětům. Které to jsou?

Ovoce a zelenina

Klasika, která by neměla chybět v jídelníčku, i když se zrovna nesnažíte zhubnout. Ideální varianta je konzumovat tyto potraviny čerstvé a v syrovém stavu. Ovoce a zelenina jsou bohaté na velmi potřebné živiny, ale i na vlákninu, která naše tělo dokonale pročišťuje. Nejvíce jí obsahují jablka, která zároveň působí protizánětlivě stejně jako jahody, ananas, papája, brokolice, houby nebo špenát.

Pitný režim

Dostatečný příjem tekutin je velmi důležitý nejen pro správné fungování organismu, ale pomáhá i při odstraňování toxinů z těla. Svoji velmi důležitou funkci má právě i při samotném hubnutí. Tekutiny mohou částečně zahnat i pocit hladu. Pokud chcete omezit příjem jídla, než budete jíst, vypijte sklenici vody. Budete tak mít dříve pocit sytosti.

Související obsah

Mastné kyseliny

I když patří do skupiny tuků, mají pro náš organismus pozitivní účinky. Pomáhají udržet zdravou hladinu cholesterolu, a pokud se vám objeví v těle zánět, poradí si s ním raz dva. Tyto "kamarádské" tuky najdete hlavně v mandlích a dalších typech ořechů. Zdrojem je i olivový olej nebo avokádo.

Ryby

S rybím masem do těla dostanete velmi důležité omega-3  mastné kyseliny. Ty působí i pozitivně při léčbě kardiovaskulárních nemocí, mají dobrý vliv na mozek nebo zrak a zároveň pomáhají udržet štíhlou linii. Omega-3 mastné kyseliny najdete nejenom v rybách, ale i ve vlašských ořeších nebo lněných semínkách.

Koření

Příznivě na naši linii působí i určité druhy koření. Nejenom zeštíhlující, ale i protizánětlivé účinky má například kurkuma, skořice, zázvor ale i česnek. Tuky rychleji pomůže spálit i chilli.

Celozrnné produkty

Tyto potraviny obsahují vysoký podíl vlákniny, díky které se lépe pročišťuje organismus. Obsahují ale i hodně vitamínu B, který také příznivě pomáhá proti zánětovému hormonu homocysteinu.

Související obsah

Zelený čaj

Nejenže pomáhá při hubnutí, ale zároveň podporuje správné trávení. Působí jako předešlé potraviny protizánětlivě a obsahuje antioxidanty, které mají pozitivní vliv na náš organismus a působí preventivně hned proti několika nemocem.

ČTĚTE TAKÉ:

Dietní tipy: Tohle jsou nejlepší spalovače

ADELE ZHUBLA DESÍTKY KILOGRAMŮ a je k nepoznání!

mis, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz